Завантаження новин...

Пам’ятаймо про нащадків, бережімо ліс

Незабаром на нашу землю прийде справжня весна, а за нею-тепло та сухі вітри , і відразу стає тривожно на душі у працівників лісу, адже настає пожежонебезпечний період.
Значної шкоди лісовому господарству завдають лісові пожежі, наносяться величезні матеріальні та  моральні збитки. На місцях зелених насаджень з’являються чорні пустелі, на місці яких, тільки через десятки років відновиться лісове середовище.
Під час весняно-літнього періоду жарке сонце висушує траву, тому найменший вогник, недбало кинутого недопалка, може стати причиною пожежі.
Під час пожежонебезпечного періоду, громадяни, відпочиваючи в лісі, розпалюють багаття, залишають його  без нагляду, така безпечність нерідко закінчується лихом.
У нашій місцевості, яка забруднена радіоактивним пилом, внаслідок аварії на ЧАЕС, після лісових пожеж, крім інших бід, відбувається ще й так зване вторинне  забруднення. Адже при горінні лісу  та рослинності радіонукліди з димом  переносяться на значні відстані. Тому всім потрібно пам’ятати,  що слід уважно, обережно і пильно поводити себе в лісах  аби не  допускати лісових пожеж.
ЛЮДИ! Будьте обережні в поводженні з  вогнем у лісі. Розпалюючи вогонь, дотримуйтесь вимог «Правил пожежної безпеки лісах», зрихліть землю навколо багаття, а залишаючи місце відпочинку, залийте вогнище водою.
Якщо ви помітили пожежу, негайно про це повідомте в лісгосп за телефоном 5-13-77 черговому або в місцеву пожежну охорону за телефоном 5-11-01 с.Словечно, 101 м.Овруч та приступіть до її гасіння підручними засобами.
Треба пам’ятати й таке: випалювання сухої природної рослинності або її залишків, без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягнуть за собою накладання штрафу згідно статті 77 «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» на громадян у розмірі від 15 до 50 неоподаткованих мінімумів, а на посадових осіб- від 35 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Ми живемо в тому регіоні Полісся, де всюди нас оточує ліс. Ліс завжди давав захист і притулок, як в минулі часи, так і зараз. В   останні роки він став суттєвою складовою нашого сімейного бюджету-це гриби, ягоди, мед, лікарська сировина та інше. Ліс позитивно впливає на погоду і клімат.
Якою ми залишимо після себе природу для майбутніх поколінь-залежить від кожного з нас.
Тож, давайте разом збережемо природу і нам будуть вдячні наші нащадки.