Завантаження новин...

Наближаються зимові святки

Присмаком Нового року та Різдва є безперечно запах мандарин та аромат ялинки. Напевно ще з дитинства у кожного закарбувалось в пам’яті, як додому потрапляє ялинка, яка прикрашається іграшками та під якою лежать подарунки. 
Із наближенням новорічних свят кожна сім’я бажає встановити живу ялинку в своїй оселі. Житомирські лісівники готуються до прийдешніх свят заздалегідь. Для забезпечення населення новорічним атрибутом ДП «Житомирський лісгосп» організовує майданчики з продажу новорічних ялинок. Заготівля новорічних ялинок проводиться на площах рубок догляду, інших лісогосподарських рубках та на спеціально створених плантаціях новорічних ялин. Щорічно по підприємству на вищезгаданих промислових площах висаджується більше 30 тис. шт. сіянців хвойних порід на площі 8 га. Згідно інвентаризації лісокультурних об’єктів поточного року по лісництвах рахується більше 300тис. шт. новорічних дерев на площі 90 га, в тому числі стандартних до реалізації 45 тис. шт.
Однак ялинки вирубуються не завжди планово і не самими лісівниками. Роблять це люди, які прагнуть крадькома знайти собі красиву ялинку на ділянці лісу, не запланованих для вирубки, особливо на площах лісових культур. Тож, вкотре нагадуємо, що  лісопорушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 85-170 грн., а також відшкодування збитків завданих лісовому господарству в трьохкратному розмірі в сумі 399,27 грн.. Отже, загальна сума мінімального штрафу, яку доведеться сплатити лісо порушнику буде складати 485 грн.
 Житомирські лісівники звертаються з проханням до жителів міста та району не порушувати закон та бережливо ставитися до природних багатств нашого краю!