Завантаження новин...

На Житомирщині запроваджують нові технології в лісове насінництво

Нову шишкосушарню нещодавно запустили в роботу в Радомишльському держлісгоспі Житомирського обласного управління лісомисливського господарства. Тепер на базі Білківського лісництва цього підприємства повноцінно функціонує сучасний лісонасіннєвий компмлекс, котрий складається із шишкосушарні та насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним обємом 52 кубічних метри.
Комплекс (на разі такого типу – єдиний в області) обладнаний з використання сучасних технологій, котрі забезпечують збереження високих показників якості насіння на усіх етапах:  від збирання до висівання.
«Спочатку привезену з лісу шишку ми поміщаємо в спеціальний барабан,  - розповідає помічник лісничого Білківського лісництва Олександр Гальченко. – Барабан обертається і таким чином відбувається очищення шишок від хвої, гіллячок та нестандартних екземплярів. Далі очищені шишки поміщаємо до сушильних шаф, де оптимальна для висушування температура підтримується автоматично.»
В сушильну шафу одночасно можна завантажити близько 100 кг шишок. В залежності від вологості, час сушіння займає від 8 до 24 годин.
Після того, як шишки розкриються, в тій же барабанній установці з них витрушують насінинки-крилатки. Після обезкрилювання  в спеціальному сепараторі насіння очищують від сміття, вибраковують порожнє та пошкоджене.  Наступним етапом насіння проходить дезинфекцію і висушується в спеціальній сушарці.
Усі процеси в роботі шишкосушарні автоматизовані, сушильні шафи працюють на електриці. Усе обладнання – вітчизняного виробництва.