Завантаження новин...

За кожне знищене ворогом дерево ми посадимо 10 нових

У  рамках програми Президента “Зелена країна” лісівники області цієї осені планують посадити майже 20 мільйонів дерев.
Сьогодні до масштабної екоініціативи Президента із садіння лісу долучилися Перший заступник Голови Верховної Ради України  Олександр Корнієнко, Каімо Кууск Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні  та народні депутати України. Примітно, що саджанці сосни та дуба вони разом із лісівниками висадили на території Овруцького спеціалізованого лісового господарства - підприємства, ліси якого постраждали від пожеж 2020 року.
«Насамперед хочу подякувати вам за можливість посадити дерево на українській землі, - звернувся до лісівників пан Посол. – В нашій країні ліси займають левову частку загальної площі держави, тому мені відомі і зрозумілі проблеми лісового господарства. Разом з тим, українці мають знати, що естонський народ підтримує українців і у важкій боротьбі з агресором, і у відновленні зруйнованого агресором, і у всіх справах, котрі є корисними і позитивними для українського  суспільства зокрема  та світу загалом.»
Дорожня карта з реалізації програми “Зелена країна”, розроблена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів і Держлісагентством, передбачає створення в Україні сучасних селекційно-насіннєвих центрів. Такий центр з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою відкрито нещодавно у Гладковицькому лісництві Овруцького спецлісгоспу. Щорічно там планують вирощувати близько 5 мільйонів саджанців з покращеними генетикоселекційні властивостями, високою приживлюваністю та стійкістю до несприятливих умов навколишнього природного середовища.
Відтак народні обранці мали можливість ознайомитися з виробничими потужностями центру, зокрема з комплексом з висіву лісового насіння, підрозділом із переробки та зберігання лісонасіннєвої сировини, тепличним господарством тощо.
«За кожне знищене ворогом дерево ми посадимо 10 нових, - запевнив учасників заходу  Олександр Корнієнко. – Ми обов'язково відновимо нашу країну і всі будівлі, об'єкти, котрі знищив ворог, ми відбудуємо і вони будуть ще кращими. І мене особливо тішить сьогодні той факт, що лісова галузь Житомирщини демонструє такі темпи розвитку. Селекційно-насіннєвий центр – це те, звідки бере початок ліс. І дуже приємно побачити тут сучасний високотехнологічний підхід до цієї справи.»
Станом на сьогодні державні лісогосподарські підприємства Житомирщини вже створили лісові культури на площі понад 1200 гектарів - це 6,5 мільйона дерев різних лісових порід.
Загалом впродовж осені лісівники області планують посадити  3228 гектарів лісу. Для цього вони підготовили усі необхідні площі та садивний матеріал. Річний план садіння становить 5300 га.
Як зазначає начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, Житомирщина  є флагманом із відновлення та створення лісів. В минулому році в області висаджено 40,3 мільйона  дерев різних лісових порід на площі майже 6,5 тисячі га.
" В цьому році ми докладемо усіх зусиль, аби виконати заплановане, -  запевнює керівник управління. - До цього нас зобов'язує як наш професійний обов'язок, так і становище, в якому перебуває наша країна через російську агресію. Ми маємо підтримувати економіку держави та робити все, щоб країна мала здорові високопродуктивні ліси."