Завантаження новин...

На Житомирщині розпочали заготовляти жолуді

Ліс починається з насінини, кажуть лісівники, і планують заготовити майже 60 тисяч жолудів дуба звичайного та бореального (червоного). 
Щорічно восени жолуді збирають для посадкового матеріалу аби заліснити раніше заготовлені ділянки навесні. 
Дуб за цілющими властивостями та якістю деревини немає собі рівних у Європі. За теплу пору року він випаровує понад 100 тонн води, що в 225 разів більше його власної ваги. Його корінь проникає на 12-15, а іноді й до 22 метрів углиб, має надзвичайно розвинуте бокове і якірне коріння.
Репродуктивних та високобонітетних дубових насаджень в області вистачає. Дуб любить багаті ґрунти. Після збору жолуді сортують, вибраковують хворі і закладають на стратифікацію, а вже весною висівають у розсадниках. Цікавий сам процес стратифікації способом Лотоцького. Для цього викопують спеціальні траншеї і закладають насіння через прошарки піску, де воно снігує до весняної посадки. 
До самого процесу збирання активно долучаються вихованці шкільних лісництв та учні місцевих шкіл. До прикладу у ДП «Коростеньке ЛГ» діти вже зібрали 20 тонн жолудя, тамтешні лісівники планують заготовити біля 30 тонн. Кажуть, що цього року врожай вдвічі більший за попередній.
В державних лісогосподарських підприємствах управління є в наявності постійна лісонасіннєва база  площею понад 4 тисячі гектарів, в тому числі׃
лісонасіннєві плантації – 96 га;
генетичні резервати – 2909,7 га;
постійні лісонасіннєві ділянки – 1141,5 га;
плюсові насадження – 111,6 га.