Завантаження новин...

На Житомирщині незаконне полювання організував той, хто має слідкувати за дотриманням порядку

Ряд порушень правил проведення полювання виявлено спеціалістами Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства в ході проведення рейду з охорони державного мисливського фонду минулими вихідними.
Зокрема поблизу с. Малий Кривотин Ємільчинського району зафіксовано факт проведення незаконного полювання на козулю та кабана.
Примітно, що вищезазначене незаконне полювання організував та проводив єгер (!!) однієї з районних організацій УТМР.
Відповідно до  Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин перед початком полювання розпорядник полювання зобов’язаний зазначити номер ліцензії, вид тварини, місце, спосіб, прізвище мисливця, номер посвідчення мисливця, номер контрольної картки та строк проведення полювання.
Натомість в журналі реєстрації інструктажу з правил техніки безпеки при проведенні полювання відмітки про дату проведення полювання, номер ліцензії та вид тварини, на яку проводиться полювання, вищезгаданим єгерем не були зроблені. Безпосередньо в ліцензії на добування козулі дата проведення полювання також не була вказана.
Позаяк ліцензія з незаповненими реквізитами, виправленнями, простроченим строком полювання або незареєстрована державними органами лісового та мисливського господарства та користувачами у вищезазначеному журналі вважається недійсною, то і полювання за нею – незаконним. 
Відповідно ч. 1 ст. 85 КУпАП таке порушення правил полювання тягне за собою відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 510 до 1530 грн.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ