Завантаження новин...

На Житомирщині небайдужі мешканці повідомили лісову охорону про крадіжку лісу

30 листопада близько  7 години ранку на телефон старшого майстра лісу Дивлинського лісництва державного підприємства  «Лугинське лісове господарство» надійшло повідомлення від мешканця с.Іванівка Лугинського району про те, що з лісу виїхали машини з лісом. 
Лісівник оперативно прибув на вказане місце, за слідами автомобілів виявив незаконну рубку у лісовому масиві Дивлинського лісництва та повідомив про подію лісничого та керівників лісгоспу.
Порушники зрізали та вивезли з лісу 10 дерев дуба звичайного. Обсяг незаконно зрубаної деревини становить 25 куб.м. Розмір шкоди, заподіяної лісу, становить 95,1 тис.грн. На разі ведуться слідчі дії. 
У лісівників є всі підстави підозрювати, що незаконна рубка організована та скоєна скупниками дубової деревини. На місці лісопорушення виявлено сліди «джипів» та «ЗІЛа» . Ймовірно, деревина вивезена на пилорами в одне із сіл Олевського району, бо сліди автомобілів загубилися біля автотраси Київ-Ковель.
Інший випадок незаконної рубки двох сухостійних дерев сосни виявлено державною лісовою охороною Коростишівського лісгоспу у Івницькому лісництві.  Порушника, мешканця с.Степок Андрушівського району, лісова охорона застала на місці скоєння лісопорушення та склала протокол про адміністративне правопорушення.
Лісоруб-нелегал визнав свою вину і чекає на розгляд справи про адмінпорушення. За скоєне йому доведеться  сплатити штраф у розмірі 102 грн. та заподіяну лісу шкоду - 200 грн.
Загалом за минулу добу рейдові бригади підвідомчих підприємств провели 37 рейдів, спрямованих на охорону лісів.
Наталія Горай,
прес-служба Житомирського ОУЛМГ