Завантаження новин...

На Житомирщині лісопорушник заподіяв шкоди на 200 тисяч гривень і отримав покарання - 120 годин громадських робіт

Ще на початку року працівники лісової охорони державного підприємства «Лугинське лісове господарство» в одному з лісових масивів на «гарячому» затримали місцевого мешканця, громадянина А. На місці події лежало 12 cпиляних дубів, а при затриманому була бензопила. Викликані на місце події працівники Нацполіції зафіксували правопорушення. Було відкрито кримінальне провадження і по закінченню слідчих дій матеріали передали до суду.
І ось нещодавно ті, хто вдень і вночі, за будь-якої погоди, охороняють ліси від злочинних дій «чорних» лісорубів, нерідко ризикуючи життям, мали нагоду ознайомитися із рішенням суду за вищеописаним випадком.
Сказати, що у них від прочитаного «очі на лоба полізли» - не сказати нічого!
Виявляється, є підозрюваний, є визнання ним провини, є знаряддя злочину, проте суд доказову базу злочину вважає недостатньою! Щире каяття і висновки відповідних служб, що злочин не такий вже й тяжкий та й судимості до цієї пори лісопорушник  ніби не мав, переважили клопотання сторони обвинувачення про притягнення громадянина А. до умовного терміну. Відтак обвинуваченому призначили покарання у вигляді громадських робіт на строк 120 годин! Це при тім, що лісовому господарству завдано шкоди більше, ніж на 200 тисяч гривень!
Маємо великі сумніви,  що молодий чоловік, віком 25 років, який ніде не працює, після цього вироку прозріє і стане на шлях виправлення. Думається, що ефект буде протилежним. А ось, що відчувають працівники лісової охорони –здогадатися не важко. Зауважимо, що в І півріччі цього року рейдові бригади державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства провели понад 2 тисячі рейдів, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 97 осіб на загальну суму штрафів 39,3 тис.грн. 
Найприкрішим є те, що ось такими «гуманними» рішеннями продовжуються створюватися умови  для  безкарності.
І такі випадки – не рідкість, скоріше – навпаки. 
З початку 2019 року лісовою охороною виявлено 69 випадків незаконних рубок, об’єм незаконно заготовленої деревини становить 579 куб.м., розмір шкоди, заподіяної лісу, складає 3,9 мільйона гривень. 40 справ передано до правоохоронних органів, відкрито 24  кримінальних провадження. І лише 2 справи передано до суду, по одній – маємо рішення, наскільки воно справедливе – питання відкрите.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ