Завантаження новин...

На Житомирщині лісівники застосовуватимуть особливі прийоми доглядів за насадженнями

99 % лісових культур, створених цієї весни державними лісогосподарськими підприємствами Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, в ході проведення технічного приймання об’єктів лісокультурного виробництва оцінено на «дуже добре» і «добре».
Проте цей досить гарний показник не  має заспокоювати лісівників.
«Мало створити гарні культури, - зауважує перший заступник начальника  управління Роман Ільїн, - потрібно ще зробити все, аби вони були в такому ж доброму стані по осені. А такими спекотними та посушливими літами, які ми спостерігаємо впродовж останніх років, - завдання це далеко не просте.»
Аби молоді насадження гарно прижилися, лісівники застосовуватимуть особливі способи догляду. В ході їх проведення буряни не знищуватимуться повністю, а лише настільки, щоб третина саджанця була вищою травяної рослинності. Таким чином молоде дерево  отримуватиме вдосталь світла, швидше ростиме, конкуруючи з «сусідами», в той же час буряни притінятимуть його від зайвого сонця та утримуватимуть вологу в грунті.
Нагадаємо, що в цьому році в лісгоспах області створено 4245 гектарів лісових культур та закладено 99 га плантацій новорічних ялин.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ