Завантаження новин...

На Житомирщині лісівники та рятувальники провели «бойове злагодження»

Умовну пожежу ліквідовували вчора на Овруччині
 
Факт її виникнення виявляє черговий  ДП «Овруцьке ЛГ», спостережною телевізійною системою визначаються координати пожежі, найближчі водойми та найкоротший маршрут руху сил і засобів. Визначивши місце виникнення пожежі та основний напрямок її розповсюдження, черговий передає інформацію про неї керівництву лісгоспів, голові старостинського округу  та місцевим органам ДСНС. 
 
До місця пожежі прибувають пожежні ланки обох лісгоспів, однак подолати вогонь не вдається. На допомогу приходять трактор з грунтообробним  обладнанням та пожежні автомобілі.
 
Виникла реальна загроза поширення лісової пожежі до масштабів  надзвичайної ситуації.  Постала необхідність залучення до гасіння додаткових сил і засобів лісових господарств та підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Врешті спільними зусиллями вогонь подолано. 
 
Такий задум мали  тактико-спеціальні навчання з організації ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею, котрі пройшли на території Піщаницького лісництва.
 
Для участі в ньому прибули голова Держлісагентства України Юрій Болоховець та голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований,  народні депутати України Олег Бондаренко, Арсеній Пушкаренко та Олександр Матусевич, заступник директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації  ДСНС України Петро Коротинський, керівники облдержадміністрації і облради Житомирщини Віталій Бунечко і Володимир Федоренко.
 
«Житомирщина - одна із областей, яка дуже постраждала від пожеж у 2020 році - вогонь пошкодив 43 тисячі га лісу, -  зазначив Юрій Болоховець. - Важливо розуміти загальну статистику: 92% пожеж у тому році виникли в результаті підпалів та необережного поводження населення з вогнем. Але при цьому на масштаби поширення вогню вплинула відсутність основних засобів, які дають можливість виявляти пожежу на ранній стадії.
Цього року ситуація вже змінилася. Зараз у житомирських держлісгоспах встановлено 80 пожежних веж, 62 з яких обладнано телевізійними системами спостереження. Об’єднано в єдину систему 25 телевізійних камер. Тривають роботи з підключення решти камер. У 2021 році частково оновлена техніка (3 нові пожежні автомобілі, 40 автомобілів підвищеної прохідності для рейдової роботи, 30 мотоциклів і квадроцикл для груп швидкого реагування та ін.). Загалом після пожеж 2020 року в техніку було вкладено 102 млн грн. 
Не менш важливим є професійність наших кадрів під час гасіння пожеж.»
Як відомо, теорія -  це одне, а на практиці часто буває зовсім по-іншому, тому відпрацювання усіх умінь і навичок в умовах, близьких до реальних, та організація злагоджених, чітких та професійних дій усіх учасників ліквідації пожежі – питання із першочергових.  
«Повертаючись до подій минулорічної давнини, - звернувся до учасників навчань начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, -  насамперед хочу висловити слова подяки усім, хто рятував наші ліси від вогню. Рік після минулорічних маштабних пожеж лісівники Житомирщини використали, щоб переоснаститись, мобілізувати всі резерви, придбати нову техніку та підготувати ту, що є, облаштувати пожежні водойми та максимально укомплектувати пункти зосередження пожежного інвентарю.
Ми організували рейдові групи швидкого реагування, котрі можуть прибути на місце пожежі фактично за кілька хвилин, Ми забезпечили усіх, хто може бути задіяним у гасінні, надійним звязком, облаштували нові пожежні водойми та нанесли їх на карту.
На сьогодні наші підприємства мають понад 200 одиниць пожежної та пристосованої до гасіння техніки, та ще стільки ж тракторів з грунтообробним обладнанням, ранцеві оприскувачі, мотопомпи, радіостанції тощо.
Завершуються роботи із запровадження трирівневої системи відеонагляду за лісами, яка дозволить значно оперативніше виявляти вогонь у лісі і оперативно мобілізовувати на його ліквідацію усі можливі сили.
Отож, ми змінилися, ми стали сучанішими  і всі сили і засоби, котрі ми сьогодні побачили в навчаннях, будуть працювати на охороні лісів.»