Завантаження новин...

На Житомирщині диких (!) тварин вакцинують проти сказу

Від 4 жовтня управління Держпродспоживслужби в Житомирській області проводить пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Впродовж 10 днів над  лісовими та сільськогосподарськими угіддями області три повітряних судна розкидатимуть принаду з вакциною.
Принада має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна, в середині якої є капсула з вакциною проти сказу. І хоча брикети цілком безпечні  для людей і тварин, управління Держпродспоживслужби все ж звертається до мешканців області з проханням не хвилюватися, побачивши принаду  або літак, який її розкидає, та ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити їх з місця!
Обробці підлягатиме 85% території Житомирщини, на якій буде розповсюджено  понад 510 тисяч доз вакцини вітчизняного виробництва. Розкидатимуть її смугами, відстань між якими 500-1000 м. На кожен квадратний кілометр буде доправлено  20 доз вакцини.
Повітряні судна злітатимуть з вантажем зі злітно-посадкової смуги поблизу села Шевченкове Малинського району.
Додамо, що такі заходи планується проводити два рази на рік упродовж 3-5 років поспіль в комплексі з парентеральною вакцинацією домашніх тварин. Саме таким чином служба планує стабілізувати епізоотичну ситуацію зі сказу в області.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Фото сайту головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області