Завантаження новин...

На підприємстві всі заготовлені та реалізовані лісоматеріали проходять через систему електронного обліку деревини

На підприємстві з 2013 року запроваджено електронний облік деревини. Аби система працювала підприємством за власні кошти було придбано комплект обладнання для ЕОД, а саме: кишенькові персональні комп’ютери (КПК), програмне забезпечення, термо-принтери, бирки та молотки для кріплення бирок. Також, було проведено навчання із працівниками, які безпосередньо проводять приймання та відпуск деревини. Хоча спочатку виникало багато питань, робилися помилки в процесі освоєння КПК, які треба було виправляти, проте на сьогодні всі працівники лісової охорони лісництв, які безпосередньо відповідають за приймання та відпуск лісоматеріалів  повністю опанували нову технологію.

 

Впровадження електронного обліку деревини дає змогу відстежувати рух лісоматеріалів  з моменту заготівлі до її реалізації. Тобто повний процес руху заготовлених лісоматеріалів відображається в єдиній базі електронного обліку деревини, яка автоматично попадає в систему бухгалтерського обліком.

 

Раніше майстрам лісу доводилося таврувати кожну колоду, вимірювати діаметр, визначати його сорт і всі дані записувати вручну на колоді, також писати накладні, на що витрачалось багато часу. Впровадження електронного обліку значну спрощує роботу майстрів лісу з документами. Без зайвих паперів, за допомогою спеціального молотка на кожну колодку прикріплюється спеціальні бирки з стійкого чорного пластику з штрих-кодом. Потім за допомогою КПК фіксується усі необхідні відомості про деревину: породу, назву сортименту, клас якості, довжину, діаметр та об’єм заготовленої колоди, а також дані про особу і лісогосподарське підприємство, яке її заготовили. Після відвантаження лісоматеріалів обовязково необхідно зробити обмін даними з центральним сервером, для автоматичного занесення  інформації в єдину систему електронного обліку деревини. Далі за допомогою мобільного термо-принтера роздруковується ТТН (товарно-транспортна накладна), яка є супровідним документом для лісоматеріалів.

 

Аби перевірити легітимність деревини, яку перевозить автомобіль, достатньо зайти на сайт Державного агентства України (http://www.ulk.gov.ua/) в розділ «Перевірка деревини» та ввести номер бирки. У випадку, коли пошукова система інформуватиме, що номера бирки, якою промарковані лісоматеріали, не знайдено, то це означає, що продукція потребує детальної перевірки на встановлення її походження. Схожу перевірку можна здійснити і за допомогою SMS-повідомлення на номер 8668 (інструкцію з відправлення повідомлення можна знайти на цьому ж сайті).