Завантаження новин...

На Овруччині лісівники району протестують проти схвалення «Стратегії реформи лісового господарства»

     28 листопада на площі перед адмінбудівлею Овруцької РДА відбулась мирна акція колективів лісових господарств району, ініційована профспілкою, у зв’язку з кулуарним схваленням Кабінетом Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».
     На мирну акцію вийшли колективи державних лісогосподарських підприємств, яких в районі є три. Територія розташування яких охоплює сільську місцевість району і на сьогоднішній день забезпечує робочими місцями  велику кількість населення, а в більшості випадків в лісгоспах працюють цілими сім’ями. «Стратегія реформування ….»  передбачає передачу лісів невідомому суб’єкту господарювання та ліквідацію державних лісогосподарських підприємств, тобто масове скорочення робочих місць переважно серед сільського населення, до речі на сьогоднішній день середня заробітна плата по ДП «Овруцьке СЛГ» складає  9169 грн.   
    Лісівники виступають проти передачі лісів у концесію.  Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкта, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів, а в майбутньому  передачі лісових багатств країни у приватні руки. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим.