Завантаження новин...

На Базовому лісорозсаднику лісокультурниці проводять літнє живцювання

Щороку на Базовому розсаднику Житомирського лісгоспу укорінюють близько 12 тисяч живців хвойний та листяних порід.
У лісорозсаднику підприємства ведеться щоденна кропітка робота, а в літню пору поряд із вирощуванням сіянці основних лісоутворюючих порід активно проводяться роботи по вегетативному розмноженню деревних рослин. Живцювання – один з видів вегетативного розмноження як листяних, так і хвойних порід дерев та чагарників, що масово використовується в декоративних розсадниках, оскільки отримані сорти і форми максимально схожі на материнські рослини.
Саме в літню пору лісокультурниці розсадника живцювання чагарників та завдяки турботливій праці лісокультурниць лісорозсадник має широкий вибір декоративно посадкового матеріалу. Понад 30 тис. шт. садивного матеріалу вирощеного шляхом укорінення живців готові запропонувати лісівники для створення ландшафтного дизайну у своїх обійстях – верба цільнолиста, спірея японська, вейгела квіткова, гортензія, перестач, мігдаль, кизильник горизонтальний, бересклет, самшит та інші породи декоративних рослин. Щороку  на Базовому розсаднику Житомирського лісгоспу укорінюють близько 12 тисяч живців хвойний та листяних порід.
Літне живцювання досить ефективне у вегетативному розмножені рослин, адже в цю пору йде швидкий ріст молодих пагонів, у них багато поживних і біологічно активних речовин, що сприяє успішному укоріненню зелених і напівздерев'янілих живців. При всіх позитивних моментах насіннєвого розмноження, значну кількість декоративних сортів і форм можна отримати лише вегетативним шляхом, а в деяких випадках це навіть економічно доцільно.
До кожного виду потрібно індивідуальний підхід, адже одні рослини швидкоростучі та добре приживаються, інші погано вкорінюються та потребують особливого догляду. Після укорінення за молодими живцями будуть доглядати та плекати їх, доки вони стануть окрасою для любителів декоративної окраси.