Завантаження новин...

«Маємо виростити кращі насадження, ніж дісталися нам,» – Юрій Болоховець на Житомирщині

Вірвертою діловою розмовою, як  про досягнення, так і про недоліки та упущення в роботі з керівниками державних лісогосподарських підприємств завершився дводенна робоча поїздка заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця на Житомирщину.
Найперше, на чому наголосив Юрій Віталійович, це якість виконання працівниками лісгосподарських підприємств своїх статутних завдань та обовязків. Лісовідновлення, охорону та захист лісу сьогодні доводиться вести в непростих умовах, але це основа нашої діяльності і від того, як вона організована напряму залежить і її загальний результат.
«Житомирщина є ресурсною областю, з великим досвідом та професійними кадрами, зазначив Юрій Віталійович,  - проте відвідавши кілька підприємств, я побачив, що одні завдяки професійному менеджементу, чіткому визначенню пріорітетів в діяльності, зваженій і збалансованій політиці реалізації,  злагодженій організації демонструють позитивну динаміку розвитку. Інші ж, ніби й перебувають в однакових умовах, проте бажаного результату не мають.»
В ході зустрічі було проаналізовано абсолютно усі аспекти діяльності лісгоспів та розставлено основні акценти.
Аби створити стійкі та викопродуктивні насадження, варто врахувати помилки попередників та повністю відійти від створення монокультур. До проектування схем садіння та породного складу потрібно підходити певною мірою творчо.
Аби вберегти ліси від пожеж та лісопорушень, превентивні заходи повинні стати щоденною справою кожного із представників лісової охорони,  лісопожежні станції та пункти зосередження інвентарю мають бути обладнані ефективними засобами пожежогасіння, лісова охорона – насамперед захищена і готова до чітких та злагоджених дій.
Кожен напрямок діяльності вимагає відповідного технічного оснащення – без цього не матимемо результатів ні в лісокультурній справі, ні в охороні лісів, ні у випуску якісної конкурентноспроможної продукції.
Найбільше уваги учасники заходуприділили обговоренню ліквідації наслідків весняних лісових пожеж. 
«На Житомирщині найбільш вразливою до лісових пожеж є північна частина області, де зосереджена основна маса штучних лісів - додав Віктор Сахнюк . – За прогнозами науковців, кліматичні умови нашого регіону і надалі змінюватимуться таким чином, що ризик виникненя пожеж зростатиме. Сьогодні усім нам абсолютно зрозуміло, що максимум зусиль потрібно спрямувати на попередження надзвичайних ситуацій та на готовність їм протидіяти.»
«Обсяги цих робіт з ліквідації дійсно значні, - резюмував Юрій Болоховець, - але маєте прикласти усіх зусиль, щоб ліквідувати наслідки в найкоротші терміни та уникнути ще білльших втрат. Інакше – суспільство нас не зрозуміє.»