Завантаження новин...

Майбутнє лісу – у наших руках!

Традиційно, навесні, лісівники ДП “Народницький спецлісгосп” закладають основи нового лісу. А щоб привернути до цього насиченого, а з тим і відповідального процесу увагу громадськості – вже котрий рік поспіль проводять акцію “Майбутнє лісу – у твоїх руках”. Захід цей, до речі всеукраїнського масштабу, починаючи з 2006-го, щорічно об’єднує владу і громадськість у благородній справі відновлення лісових насаджень. До всього, ця традиція має ще й святковий характер, оскільки стартує у Всесвітній день лісу (21 березня) й триває до Дня довкілля (15 квітня).
Цього разу бажання підтримати лісівників виявили представники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищної ради та окремих установ і організацій Народиччини. Проте головною окрасою гурту трударів були вихованці шкільного лісництва. Вся ця бригада вранці  вирушила до Закусилівського лісництва, щоб заліснити площу зрубу у 8.1 відділі 19-го кварталу.
Як завжди, приємно вразив організаційний підхід патронатів цього еко-заходу – на місці гостей вже чекали  підготовлені рядочки, кошики із саджанцями та рукавичками, і незмінні у цьому ділі мечі Колесова. Працівники спецлісгоспу із задоволенням ділилися знаннями про створення, вирощування та догляд за лісом.
“Садіння лісу в межах цієї акції – завжди свято, – ділиться думками головний лісничий “ДП Народицький спецлісгосп” Віталій Кроль, – Адже до цього процесу долучаються люди, що прагнуть до діалогу з природою, прагнуть зробити власний внесок у примноження зелених скарбів. Тож кількість бажаючих з кожним роком лише зростає, а головне – це стосується безпосередньо молоді”.
Тим часом лісничий Закусилівського лісництва Юрій Шульга провів необхідний інструктаж: головне – щоб коренева шийка сіянця не була надто глибоко у землі (до 1 см), і обов’язково добре притискати мечем частину землі до сіянця, щоб між ним і грунтом не утворювалася повітряна подушка.
“Дитина, що садила ліс, навряд чи завдасть йому шкоди в майбутньому, – каже інженер лісових культур лісгоспу Володимир Мисюк, – Через що одна з головних цілей акції – прививати любов до природи та охорони навколишнього середовища змалечку”.
Уважно вислухавши поради фахівців та ознайомившись з наочним майстер-класом, учасники акції з гарним настроєм приступили до роботи. Під заліснення було виділено 1,9 га  площі,  на яких за кілька годин було висаджено більше 10 тис. сіянців сосни звичайної, вирощеної, між іншим, в своїх теплицях.  А за пророблену роботу всіх чекала подяка і гаряча юшка.
Дивлячись на перебіг роботи та її кінцевий результат, розумієш, мету акції досягнуто: майбутнє лісу – дійсно в наших руках!