Завантаження новин...

Майбутнє лісу починається з насіння

У ДП « Народицький спецлісгосп» триває сезон заготівлі насіння. Заготовляти почали з грудня місяця, а завершити плануємо до кінця лютого. Шишки збирають на ділянках, де ростуть найкращі високо- бонітетні дерева, які відповідно й дають якісне насіння. Зі слів інженера лісових культур Володимира Мисюка, шишки повинні заготовляти на лісосіках рубок головного користування, адже заготівля з ростучих дерев складна та трудомістка. 
Шишки, які будуть використані для заготівлі насіння, треба брати лише з відібраних дерев. Це роблять для того, щоб посівний матеріал був стандартними і якісним. Заготівля насіння з хвойних дерев має свою особливість: в одній шишці ховається близько 20 насінин. Шишки, які заготовляються працівниками лісгоспу відвозять до шишкосушарки, яка розміщена в Народицькому лісництві. Шишки важать та засипають в спеціальні барабани, де вони висихають. Потім їх обезкрилюють і пересівають. Отриманий у шишкосушарці матеріал обов’язково відправляють на аналіз, щоб перевірити його схожість, відсутність домішок тощо. Щоб зберігти  цінність матеріалу його поміщають в спеціальний посуд скляні бутлі та залишають в прохолодному місці для  зберігання, де насіння не повинно втрачати своїх властивостей до 3 років. Народицькі лісівники вже заготовили більше 6 тон шишок та отримали 40 кілограмів насіння.
Отримане цієї зими насіння використають уже навесні для вирощування сіянців. А те, що залишиться, чекатиме у насіннєсховищі до наступного року.