Завантаження новин...

Лісові господарства області працюють за європейськими стандартами FSC.

FSC – forest stewardship council – «лісова опікунська рада». Це незалежна система міжнародної сертифікації лісів, яка була створена 1993 року у Торонто 130 представниками різних країн світу. Нині за стандартами FSC сертифіковано 113 мільйонів лісових масивів у 79 країнах. 
«В області сертифікацію пройшли 15 із 20 лісогосподарств. Основна мета лісової сертифікації – стале екологічно обумовлене, економічно ефективне і соціально орієнтоване лісоуправління.» - каже головний лісівник області Андрій КУРІНСЬКИЙ.   
На прикладі одного із лісогосподарств області -  ДП «Ємільчинське ЛГ» - можна побачити принцип управління за міжнародними стандартами наочно.
 
Зокрема щодо економічної складової, мова йде про переоснащення і модернізацію підприємства. З початку минулого  року у деревообробне обладнання та сушильне господарство Ємільчинського лісгоспу було інвестовано більше восьми мільйонів гривень. Нові капіталовкладення та комплексний підхід до переробки деревини суттєво покращили загальні показники та ефективність роботи підприємства. На сьогоднішній день в цехах переробки працює 133 чоловіки із середньомісячною заробітною платою більше семи тисяч гривень. 
«Значення переробки для лісгоспу постійно зростає. Раніше обсяг реалізації продукції переробки в загальній реалізації становив 28%, а при впровадженні стрічкопильних рам цей показник зріс до 47%. При цьому період окупності здійснених інвестицій складе 2,5 роки.» - каже керівник підприємства Олег ДІДУС.
Враховуючи дію мораторію на експорт круглого лісу лісгосп має можливість поставки якісної пилопродукції на експорт.
Отримані кошти від успішної діяльності спрямовуються на сплату податків, виплату заробітної плати працівникам, посадку та вирощування лісів а також оновлення лісогосподарської техніки. 
Лісогосподарство активно займається відтворенням зелених насаджень, говорить головний лісничий Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО. Станом на сьогодні молоді сіянці тільки ялинки і сосни  займають площу у понад 100 гектарів! Щорічно на відновлення тамтешні лісівники витрачають щонайменше 1,5 мільйона гривень.
Що стосується соціального навантаження, то ємільчинські лісівники уже понад 10 років будують лісові дороги, котрі дають змогу напряму з’єднати населені пункти. За цей час було збудовано майже 45 кілометрів доріг.