Завантаження новин...

Лісівники Житомирщини докладуть усіх зусиль, щоб відновити ліси області, – Віктор Сахнюк

Міжнародний день лісів житомирські лісівники традиційно відзначають садінням лісу.
Станом на сьогодні в державних лісогосподарських підприємствах області уже висаджено 101,5 га лісу.
Лісівники області виконують програму Президента України «Зелена країна» та планують цьогоріч створити 6300 гектарів лісу - це майже 36 мільйонів саджанців дерев.
Лісівники докладуть усіх зусиль, аби запроектоване виконати.
У всіх лісогосподарських підприємствах, де це є можливим, з огляду на небезпеку бойових дій, лісова охорона садить сьогодні лісові культури.
Голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко викроїв у своєму напруженому графіку час та також долучився до відновлення лісу в одному з держлісгоспів.
«Впевнений, що саме такі звичні, мирні справи якнайкраще свідчать про непереможність народу України. Адже кожен сіянець дубу, модрини, липи,  які сьогодні пустили коріння у землю українського Полісся буде зростати протягом наступних 50-120 років. Ми дбаємо про майбутнє нашого краю та нашої Держави. Про розвиток галузей, про майбутніх майстрів, які будуть обробляти цю деревину, висаджену під час війни. І я не заздрю жодному загарбнику, який наважиться ступити до нашого лісу, - наголосив він. -  Слава Україні! Героям Слава!»
В Баранівському держлісгоспі до садіння долучилися всі штатні працівники лісництв,  транспортного та лісопереробного цеху. На допомогу чоловікам прийшли і їх дружини. 
Коростишівські працівники на лісові ділянки взяли з собою державну символіку.
На Овруччині всі посаджені сьогодні дерева присвячують загиблим землякам…
В Бердичівському держлісгоспі до лісових культур додають калину  - український символ пролитої крові…
Як і в минулому році, лісові господарства садитимуть культури на ділянках, пошкоджених пожежами, є в цьогорічних планах лісівників і майже 200 гектарів лісорозведення. 
Підготовку грунту під садіння лісівники частково провели ще восени. В теплицях і розсадниках лісівники області виростили достаньо садивного матеріалу для проведення лісокультурної кампанії. Наявність в лісових господарствах сіянців із закритою кореневою системою дозволить подовжити терміни садіння в часовому проміжку.
«Ворог, звісно, може внести корективи у наше життя, але він нізащо не змусить нас відмовитися від наших планів та не завадить  нам робити те, що ми робимо з року в рік. Сьогодні ми усі мусимо  максимально об'єднати наші зусилля заради спільної мети - вистояти і перемогти, - звернувся до державної лісової охорони начальник Житомирського ОУЛМГ Віктор Сахнюк.