Завантаження новин...

Лісівники закликають громадян про дотримання правил пожежної безпеки в лісових масивах

Державне підприємство «Житомирське лісове господарство» повідомляє, що з підвищенням температури повітря, тривалою відсутністю опадів зростає ймовірність виникнення лісових пожеж. Лісові пожежі виникають як правило від кинутого недопалку, розведеного вогнища під час відпочинку, пустощів дітей сірниками, концентрації світла від скла на суху траву чи підстилку і в подальшому при загоранні можуть спричинити надзвичайну ситуацію.

Враховуючи зазначене ти на виконання вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території держави повинні виконувати правила безпеки в лісі, а також повідомляти постійних лісокористувачів, територіальні підрозділи МНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

Особи, які порушують Правила пожежної безпеки в лісах притягаються до відповідальності у вигляді адміністративного штрафу у розмірі від 5 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а посадові особи від 15 до 50. Також громадяни чиї дії спричинили знищення та пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення правил пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі, або поширення її на значні площі притягуються до адміністративної, матеріальної та кримінальної відповідальності.

Житомирські лісівники закликають громадян про дотримання привал поведінки в лісі в пожежонебезпечний період. Та пропонують віддавати перевагу відпочинку у спеціально відведених рекреаційних зонах, які облаштовані для безпечного та комфортного відпочинку.