Завантаження новин...

Лісівники заготовляють майбутні хвойні насадження!

Незабаром розпочне свій новий цикл життя все живе, то ж лісівники готуються до посадки лісу – своєї рукотворної праці направленої на відтворення та збільшення лісистості нашого краю. Саме зараз пора заготівлі і переробки насіння хвойних порід.

Відтак, всі лісництва підприємства звозять заготовлені шишки хвойних порід на переробку до власної шишкосушарки, яка функціонує на Базовому лісорозсаднику. Насіння хвойних порід має цікаву особливість, адже збираємо ми не готове насіння, а шишки, які є насіннєвим матеріалом у хвойних порід. Тож, зібрані шишки спочатку сушаться, щоб вона розкрилася і висипалось насіння, далі його очищують від домішків, обезкрилюють та сортують. Ось такий цикл переробки проходить насіння хвойних порід.

Для лісівників вкрай важливим є заготівля лісового насіння, адже маєш насіння будеш мати і врожай. Тож, як вправні господарі ми не лише в строки заготовляємо насіння, а й створюємо певний його запас. Наразі заготовлено понад 5 тонни шишок хвойних порід.

Доречі зі 100 кг шишок ялини виходить лише до 2 кг насіння, а з сосни – ще менше.

Тож, дивлячись на величаві стрункі ялини та сосни, навіть важко уявити, що їх життя починається з такої малесенької насінинки, а ще скільки людської праці докладається, щоб виростити високопродуктивні ліси.