Завантаження новин...

Лісівники взяли участь у виїзній нараді

Житомирські лісівники взяли участь у виїзній  розширеній нараді з питань співпраці РДА, районних служб та установ та Тетерівської сільської ради ОТГ.

          Нарада проходила на базі Тетерівської ОТГ та проходила під головуванням Сергія Микитюка голови Житомирської райдержадміністрації. В ході проведення наради виносились питання згідно порядку денного. Одним із питань, яке виносилось на обговорення – екологічний стан лісових насаджень та проблеми розвитку лісівництва у Житомирському районі.

В своїй доповіді  директор ДП «Житомирський лісгосп» Руслан Карчевський зазначив, що на території Тетерівської ОТГ знаходяться 7758 га лісових земель, що становлять 20% від загальної площі лісгоспу. Лісові масиви представлені мішаними, твердолистяними та  хвойними насадженнями.

Так, на території Тетерівської  сільської ради знаходяться  лісові землі  Богунського та Корабельного лісництв і складають 837 га, із них вкритих лісом земель 789 га. На території Буківської сільської ради – розміщені землі держлісфонду Тригірського лісництва, площа лісових насаджень складає 1577 га, із них вкритих лісом 1459 га.

          На території Корчацької сільської ради – розміщені землі держлісфонду Корабельного лісництва, площа лісових насаджень складає 1927 га, із них вкритих лісом 1839 га.

          На території Денишівської сільської ради – розміщені землі держлісфонду Корабельного, Березівського та Тригірського лісництв площа, лісових насаджень складає 3417 га, із них вкритих лісом земель 3148 га.

          Руслан Карчевський в своєму виступі розповів присутнім про таку болючу проблему, як всихання хвойних лісів, що спричиняє погіршення лісопатологічного стану лісових насаджень.

«Населення має розуміти, що ліс – це державне майно! Коли сосна віком 50-60 років починає масово сохнути, вражена короїдом верхівковим, цей осередок слід своєчасно локалізувати, зрубати, якомога швидше вивезти деревину і здійснити заходи з очищення лісосіки після рубки. Щоб урятувати здорові дерева і не втратити деревину, яку можна реалізувати навіть і не за максимальною вартістю, але головне  в цьому  питанні - перешкодити розповсюдженню шкідника. У протилежному випадку природа втрачає тисячі гектарів здорового лісу, а держава – мільйони», - наголосив Руслан Карчевський.

Також було винесено питання, яке гостро стоїть для лісівників та має підтримуватися всією громадою – це засмічення лісу побутовим сміттям. Лісівниками облаштовуються зони відпочинку в лісових масивах, де відпочиваючі мають змогу відпочити у спеціально відведених рекреаційних ділянках. Та все ж лісівникам доводиться прибирати гори сміття, які залишать відвідувачі в лісі на галявинах, де відпочивають чи навіть просто вивозять побутові відходи просто в ліс. Прикро, що в основному людям байдуже, що засмічується ліс та думаючи, що хтось повинен це робити, але не ми.

По закінченню виступу лісівники представили для перегляду відеоматеріал про масштабність всихання хвойних лісів.

Дуже хочеться, щоб важливість цього питання розуміли на рівні суспільства, щоб населення свідомо підтримували лісівничу працю, а не піддавали постійній критиці та звинуваченням!