Завантаження новин...

Лісівники України переймали досвід у баранівських колег

Нещодавно державне підприємство  «Баранівське лісомисливське господарство» зустрічали гостей. Це були керівники нижніх складів та деяких інших під-розділів лісомисливських господарств, які проходили навчання в «Укрцентркадриліс» (м. Боярка) - в українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства. Близько 30 лісівників, котрі навчалися у лютому, того дня побували спершу у Новоград-Волинському держлісмисгоспі, а потім приїхали і до нижнього складу Баранівського ЛМГ, що на станції Радулене, та до лісопромислового комп-лексу, який розташований на виїзді з Баранівки в напрямку Житомира.
Людей, що працюють у цій галузі, цікавило все, бо до Баранівського лісомисливського господарства приїхали перейняти кращий досвід. А тут справді було чим по-ділитися.
Керівництво підприємства - директор Анатолій Остудімов,  головний  інженер Юрій Юрчук, начальник нижнього складу Олександр Романюк, інженер з охорони праці Світлана Ільчук провели для гостей екскурсію територією складу, а разом з тим розповіли про здобутки підприємства. 
За рядовими цифрами показників виробництва для пересічного громадянина важко зрозуміти суть і переваги цього виробництва. А от фахівці щоразу дивувалися тому, як при сьогоднішній скруті підприємству вдається бути на плаву і мати одні з кращих показників в області. Для когось це підприємство стало дійсно відкри-тям. 
Слова директора Анатолія Остудімова дивували багатьох. Та кожен зрозумів чітко, що лише завдяки дисципліні та злагодженому виробництву, запровадженню нових технологій у переробці продукції підприємство -  сьогодні серед кращих. 
Відповідаючи на запитання приїжджих, Анатолій Остудімов розповів, що в цілому на підприємстві трудиться 437 штатних працівників та близько 250 за договорами підряду на лісозаготівлі та інших роботах. 
На нижньому складі за минулий рік завантажили 559 вагонів продукції, що в середньому близько 50 вагонів на місяць.
Хоча у минулі роки при хорошому безперебійному постачанні вагонів через станцію Радулене відправлялося від 100 до 140 вагонів у місяць. Середня зарплата працівників нижнього складу минулого року була 10 тис. грн. А в цілому торік лісмисгоспом заготовлено 172,3 тис. куб. м деревини. 
При цьому збільшили вибіркові і суцільні санітарні рубки (через проблеми із пошкодженням деревини шкідниками), а зменшили рубки головного користування. Відповідно й збільшили площі новостворених лісових культур. У минулому році їх було посаджено на площі 487 га. 
-Це дуже багато, - каже керівник. - Ніколи раніше не відновлювали стільки. 
На території нижнього складу стоїть дровокольний верстат. Тут, каже директор, колють дрова твердої породи: дуб, граб та інші. Реалізовуємо їх в контейнерах і без них. Вони йдуть в основному споживачам внутрішнього ринку. 
А далі звучить запитання від Анатолія Остудімова: 
-Хто із присутніх має цехи переробки, де переробляється більше 50 тисяч кубів деревини круглого лісу? 
Ніхто  похвалитися  не зміг. А Баранівське підприємство минулого року переробило 56,6 тис. куб. деревини. Саме тут і криються секрети   успіху. Адже тепер вигідніше переробляти деревину на місці, аніж реалізувати кругляк. До того ж, як відомо, нині запроваджено мораторій на експорт лісоматеріалів круглих.
Коли автобус із гостями-лі-сівниками приїздить на терито-рію лісопромислового комплексу, до екскурсії  підприємством долучається й інженер з лі-созаготівлі Володимир Куцан, який тимчасово виконує обов'язки    начальника лісопромислового комп-лексу, та начальник тра-нспортного цеху Олександр Пилипчук. Саме тут діляться досвідом щодо транспорту, наявного на підприємстві. Кажуть, що вистачає власного. Послугами сторонніх підпри-ємств не користуються. Гостей вражає зарплата водіїв автомобілів з маніпуляторами. І хоча таких менше десятка, але отримують зарп-лату понад 15 тис. грн. Робота ж бо важка. Що ж до переробки, то на підприємстві мають чотири стругальні верстати, стрічкові пилорами. Лише у минулому році було закуплено та встановлено нову деревопереробну лінію «Бродполь» для виготовлення пиломатеріалів обріз-них.
Володимир Куцан підтверджує, що Баранівський лісопромисловий комплекс переробляє 5 тисяч кубів деревини щомісяця. 60% - це техсировина, 40% - ділова деревина. Називає основні види продукції. Це заготовки до європіддонів, пиломате-ріали обрізні на експорт, заготовки дубові різних видів, облицювальна дошка, дошка для підлоги. Практично всю продукцію реалізовують просушеною. Для цього діють чотири сушильні камери. А 90% продукції переробки йде на експорт. 
Наголошують на тому, що нині багато підприємств мають проб-леми з реалізацією. У Баранівці ж, коли почали переробляти продукцію і реалізовувати її просушеною, вона не затримується. Немає проблем і щодо її якості. 
...Ось і прийшов час гостям збиратися в дорогу. Підбивають підсумки. І головний із них, що тут кожен перейняв цінну для себе інформацію. І побачене намагатимуться запровадити на своєму виробництві. Це, напевно, найбільша приє-мина для лісівників.
 
 Оксана Пилипчук – головний редактор газети «Слово Полісся»