Завантаження новин...

Лісівники готуються до весняної посадки лісу

Створення високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень полягає у правильному підборі головних та супутніх порід, з урахуванням їх відповідності типам лісорослинних умов і типам лісу, у використанні правильної агротехніки створення лісових насаджень. Змішані за складом і складні за формою насадження повніше використовують природні умови і, як наслідок, більш продуктивні. Лісовідновлення здійснюється двома шляхами: природним та штучним, тобто природним поновленням та створенням лісових культур.

 

Для проведення цьогорічної весняної лісокультурної кампанії лісівники готуються заздалегідь.  Для заліснення використають такі породи –  сосна, звичайна, дуб звичайний, модрина європейська та інші. Левову частку займає сосна звичайна, якої висадять на площі 81 га. Приділяють значну  увагу природному поновленню, цьогоріч затверджено проектів природного поновлення на площі 75 га.

 

Ведення лісового господарства на підприємстві зорієнтовано на вирощування сосни та дуба, для яких сприятливі умови місцезростання у лісових масивах лісгоспу. З інтродуцентів по лісництвам вводиться модрина європейська. На майбутнє планується збільшити об’єми вирощування садивного матеріалу вищезгаданого інтродуценту.

 

Для забезпечення лісорозсадників насіннєвим матеріалом ще взимку всі лісництва проводять заготівлю шишок хвойних порід. Вже заготовлено та перероблено на власній шишкосушарці 6,5 т шишок хвойних порід.

 6,5 т шишок хвойних порід та перероблено 4,7 т на власній шишкосушарці.

На Базовому лісорозсаднику проводять необхідну підготовку лісового насіння до висіву, забезпечують площі посівного та шкільного відділення необхідною кількістю органічних та мінеральних добрив. Також, проводяться  роботи по виготовленню торфяних таблеток власного виробництва для вирощування сіянців хвойних порід із закритою кореневою системою. Близько 600 тис. шт. торфяних таблеток вже заповнені  грунтово-торфяною сумішшю та виставлені в теплиці.