Завантаження новин...

Лісгоспи Житомирщини оновлюють основні засоби

З початку нинішнього року державні лісогосподарські підприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства понад 37 мільйонів гривень спрямували на придбання основних засобів. Ще майже 5 мільйонів гривень витрачено на капітальне будівництво. Загалом же сума капітальних інвестицій складає 52 мільйони гривень.  Про це повідомив начальник  управління Андрій Курінський.
Зокрема для лісогосподарської та лісоохоронної  діяльності придбано понад 40 одиниць автотракторної техніки. Це трактори, автомобілі, причепи, навантажувачі, гідроманіпулятори тощо.
6 нових патрульних одиниць транспорту отримала державна  лісова охорона.  Аби ефективніше боротися з лісовими пожежами Коростенський лісгосп купив новий пожежний автомобіль.
Нові пожежно-спостережні вежі та камери відеонагляду встановили у Баранівському та Коростенському лісгоспах. Досвід показує, що таке  обладнання є досить ефективним для моніторингу і раннього виявлення лісових пожеж. Адже камера обертається на 360° і у безвітряну погоду дим можна побачити на відстані 20-25 кілометрів. Якщо ж буде сильний вітер -  радіус видимості  зменшується, однак завдяки  спеціальній програмі можна точно визначити координати місця займання.
Вже другий рік Радомишльське лісове господарство працює над створенням сучасного лісонасіннєвого комплексу. В минулому році лісгосп придбав та встановив в одному з лісництв 2 холодильні камери загальним об’ємом майже 20 кубічних метрів. Тут же нині облаштовують новітню шишкосушарню та  лабораторію для дослідження насіння на чистоту, схожість та вологість. Для цього вже придбали сушильні шафи, обладнання для вакуумного очищення насіння тощо.
Аби модернізувати власну переробку, лісгоспи активно оновлюють і деревообробне обладнання.
Наталія Горай,прес-служба Житомирського ОУЛМГ