Завантаження новин...

Купуйте ялинки не порушуючи закон

З початком зимових святкових днів у лісівників зявляється чимало клопоту. Це і заготовити вдосталь новорічних ялинок і збереження хвойних молодняків від незаконних рубок.

Для реалізації новорічних ялинок по підприємству, щороку лісовою охороною проводиться заготівля хвойних деревцят на спеціальних ділянках – плантаціях  новорічних ялинок, які вирощують протягом 5-7 років. Щороку під час лісокультурних робіт створюються близько 8 га площ плантацій новорічних ялинок. Також, проводиться заготівля під час рубок формування та оздоровлення лісів, чим лісівники мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

З метою збереження хвойних молодняків у різдвяно-новорічний період та посилення охорони лісів від незаконних рубок по підприємству утворено штаб, до складу якого включено державну лісову охорону лісгоспу. Створено рейдові бригади спільно з представниками територіальних відділів та відділень поліції, екологічної інспекції та засобів масової інформації.  По лісництвах створено оперативні рейдові групи з цілодобовим патрулюванням лісових масивів по виявленню лісопорушників.

Нагадуємо, за міри покарання за незаконне вирубування хвойних насаджень в новорічний період:

Застосування штрафних санкцій до лісопорушників

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного штрафу та кримінальної відповідальності (у разі істотної шкоди).

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі, зокрема:

Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі  до 10 см розмір шкоди 453,99 грн., 10,1-14 см – 799,86 грн., 14,1-18 см – 2053,71 грн.

Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 541) складає: в поліській та лісостеповій зонах – діаметр дерева у корі до 10 см розмір шкоди 246 грн., 10,1-14 см – 429 грн., 14,1-18 см – 1122 грн.

          Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 № 559) складає: діаметр дерева у корі до 10 см розмір шкоди 1152 грн., 10,1-14 см – 1500 грн., 14,1-18 см – 1852 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушникі сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Незабаром по ДП «Житомирський лісгосп» запрацюють дев’ять торгівельних майданчиків з продажу новорічних ялинок, як біля самої контори лісгоспу, так і по всіх лісництвах та на території кафе-магазину «Лісовичок». Раді будемо задовольнити покупців новорічних ялинок та закликаємо громадян не поповнювати лави лісопорушників.