Завантаження новин...

Короби - ефективний спосіб вирощування сіянців сосни

Короби - ефективний спосіб вирощування сосни
Короби – ефективний спосіб вирощування сіянців
Розсадники для вирощування сіянців сосни звичайної та різних декоративних культур є в кожному лісництві Овруцького лісгоспу. З початку весни запроваджено ще один спосіб забезпечення потреб у посадковому матеріалі - це вирощування сіянців у дерев’яних коробах. Ця практика не нова, проте цьогоріч широко застосована в усіх лісництвах нашого господарства.
За словами помічника лісничого Бережестського лісництва Володимира Лісовця використання цієї технології дозволяє не лише скоротити витрати на підготовку садивного матеріалу, але й відчутно прискорити ріст лісових культур і збільшити їх вихід. Це досягається за рахунок збільшення щільності посіву та порівняно мінімального догляду.
Аби створити оптимальні умови для росту сіянців дерев’яний короб висотою 70 сантиметрів спочатку заповнюють щебенем і відсівом для дренажу – це потрібно для того, щоб зайва вода не затримувалася в коробі. Потім вкладають шар кори дерев, насамкінець, засипають спеціально підготовленим родючим ґрунтом, змішаним із торфом. При несприятливих погодних умовах короби накривають плівкою, а щоб захистити від прямих сонячних променів - спеціальною сіткою, яка не заважає штучному та природному поливу.
Цей та інші способи вирощування сіянців дають змогу забезпечити власні потреби лісгоспу в якісному посадковому матеріалі та для реалізації.
На фото: Володимир Лісовець розповідає про відмінності у вирощуванні сіянців у розсаднику та в коробах; молоді майстри лісу Прилуцького лісництва готують лісові «вузькі грядки».