Завантаження новин...

Хвороби лісів спонукають лісівників експериментувати з новими породами

Єдина  на Житомирщині ділянка букового лісу проростає на території Бердичівського лісгоспу. 
Ще в 1965 році в підприємстві закладено експерементальну плантацію бука. Тепер це заказник місцевого значення «Бучина» площею 2 гектари.В 2013 році руками журналістів Житомирщини в рамках акції «Журналістський ліс» ділянку дещо розширено. 
І як показали роки - бук виправдовує сподівання і комфортно почувається в наших умовах. 
"Крім того, на дослідних ділянках  лісгоспу вивчається приживлюваність й інших порід,- ділиться головний лісничий лісгсопу Григорій Івасюк -  дугласії, культури з бархатом амурським, чотири види горіхів: звичний нам грецький,  горіх зімбольда, манджурський і чорний. До цього нас спонукає зростання захворюваності основних порід: випаданням дуба, ясена, всиханням сосни і ялини."
Варто зазначити, що Бердичівський лісгосп має свої характерні особливості: зона лісостепу, що бере свій початок у масивах підприємства суттєво відрізняє тут ведення господарства від колег-сусідів . На площі понад 25 тис. га тут гарно почувають себе аж 33 основних лісоутворюючих породи.
Нині ж  бердичівські лісівники  активно  експерементують з новими цінними, гарно приживлюваними породами. Утім, основний акцент, все ж таки, поставлений на вирощування дуба.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ