Завантаження новин...

Хворий ліс треба лікувати

В лісових масивах ДП «Житомирський лісгосп» постійно здійснюють обстеження ділянок на предмет доцільності проведення санітарно-оздоровчих заходів. Простими ж словами – хворе те чи інше дерево, чи ні. Так, нещодавно комісією було проведено обстеження лісових масивів Березівського, Богунського, Левківського, Корабельного, Тригірського, Пилипівського та Новозаводського лісництв.  Лісопатологічне обстеження  проводив інженер-лісопатолог ДСЛП «Вінницялісозахист» Олексій Радевич за участю інженера ОЗЛ Наталії Боримської та лісничих.
Обстежені деревостани в основному представлені чистими та мішаними насадженнями з головною породою сосна звичайна та ялина європейська. Обстежена площа по підприємству складає 374 га. За результатами обстеження комісією рекомендовано з метою недопущення появи та розповсюдження стовбурових шкідників, а також збереження технічних якостей деревини, провести рубки з поліпшення санітарного стану лісів (санітарне рубання вибіркове) якісно та в стислі терміни. Дані рубки буде проведено згідно Санітарних правил в лісах України ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1224).
Будь-яка людина може ознайомитись на сайті лісгоспу з переліком заходів з поліпшення санітарного стану лісів, який вид рубки планується на території того чи іншого лісництва.