Завантаження новин...

Юних лісолюбів лісівники завжди раді бачити

Учнівські лісництва – одна з традиційних і в той же час найдієвіших форм залучення учнівської молоді до охорони та збереження природи. Саме з цією метою, при лісгоспі у 2001 році було створено шкільне лісництво. Левківське шкільне лісництво – трудове об’єднання школярів, структурний підрозділ Левківської загальноосвітньої школи, керівником якого є Світлана Юріївна Остапчук.

 

Лісівники покладають великі надії на вихованців шкільного лісництва, адже зараз вони помічники в роботі, а в майбутньому стають надійною заміною. Юні лісівники щороку є активними учасниками Всеукраїнської акцій «Майбутнє лісу у твоїх руках». Крім того, школярі активно долучаються до багатьох питань повсякденної життєдіяльності лісгоспу, беруть участь у весняних та осінніх посадках лісу, заготовляють лісове насіння, допомагають прибирати лісові масиви від сміття, взимку підгодовують птахів.

 

Важливим показником результативності роботи шкільного лісництва є постійна участь вихованців у науково-дослідницьких конкурсах, обласного, всеукраїнського рівнів, де вони посідають призові місця та отримують нагороди різного рівня.

 

Та все ж, найбільш цікавою формою організації навчально-виховного процесу, є практичні заняття та навчальні екскурсії. Нещодавно для юних природолюбів було проведено навчальну екскурсію на Базовому лісорозсаднику підприємства.

 

Інженер з лісових культур Олена Воробйова, розповіла про процес вирощування лісу – шлях, який проходить майбутній ліс від насінини до стиглого лісу. В ході екскурсії школярі ознайомилися з тепличним господарством, секретами вирощування декоративних рослин. Школярі зацікавлено слухали розповіді лісівників, задавали безліч практичних запитань та виявили бажання попрацювати на літніх канікулах на лісорозсаднику.

 

Нам дуже приємно, що чимало вихованців шкільного лісництва в майбутньому вибирають лісівничі спеціальності, вступають до коледжів і вишів, які готують фахівців лісового господарства. І це є також підтвердженням того, що праця лісівника – це праця на майбутнє. Чи то вирощувати молодий ліс, чи виховувати гідну заміну в роботі – це все посіяне зерно в майбутнє.