Завантаження новин...

Європейський підхід до охорони праці впроваджують у лісгоспах Житомирщини

27,5 мільйонів гривень витратили в минулому році державні лісогосподарські підприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства на охорону праці.
Працівники, задіяні на небезпечних роботах регулярно проходять відповідні навчання, максимум уваги приділяється і створенню безпечних умов праці на виробництві. Попри це, недопрацювання все ж є. І статистика їх невтішна.
«Людське життя -  найбільша цінність, - зауважує начальник управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. – І гріш-ціна тому керівнику, який не розуміє, наскільки важливо зробити все, від нього залежне, для того, щоб кожен його працівник вранці став до роботи, а ввечері повернувся до сім'ї живий та неушкоджений.»
Відтак в управлінні та лісгоспах взялися до  аналізу небезпечних та шкідливих виробничих чинників та джерел їх походження, що можуть мати місце під час виконання робіт, пов’язаних з лісогосподарським та лісопромисловим виробництвом. Впродовж двох місяців у підприємствах тривають семінари-навчання, до яких залучено спеціалістів управління Держпраці в Житомирській області та навчально-методичнго центру «Житомирський експертно-технічний центр Держпраці».
Недосконалістю нашої системи охорони праці, експерти називають ще й те, що в процесі її організації ми відкидаємо саму можливість виникнення нещасного випадку.
«Європейська ж концепція, - роз’яснює начальник навчально-методичного відділу державного підприємства «Житомирський експертно-технічний центр Держпраці» Юрій Кондричин, - базується на визнанні  факту можливості виникнення небезпечної події в ході виконання певного виду робіт. В такому випадку з'являється можливість керувати ризиками,  розкрити  та оцінити всі небезпечні умови певного виду робіт, проаналізувати, які небезпечні події можуть в цих умовах виникнути. Відтак  розробити та встановити ланцюжок захисних заходів, з тим, аби небезпечні умови не перейшли в небезпечну подію, а наслідки небезпечної події були мінімізовані.
Іншими словами, кожен працівник, стаючи до роботи має усвідомлювати, що впродовж робочого часу він стомиться і через це може зробити якусь неправильну дію, може вийти з ладу техніка, чи й взагалі статися якийсь непередбачуваний збіг обставин. Отож перед початком трудового дня він має перевірити все обладнання та  запитати себе, чи все він зробив для того, аби в разі виникнення позаштатної ситуації система захистила його від непоправного. 
Саме про це говорили в Баранівці, де до участі в семінарі залучили керівництво лісгоспу, інженерний склад, корпус лісничих і їх помічників  та майстрів лісу.
«Кожен нещасний випадок, - резюмує директор лісгоспу Анатолій Остудімов, -  перекреслює всі досягнення колективу, зводить нанівець всі намагання підприємства бути успішним. Тому задля створення безпечних умов праці маємо створити систему охорони праці, де від  особистої відповідальності та культури кожного залежатиме загальний успіх».
Наталія Горай,
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ