Завантаження новин...

Як працює Городницький лісгосп сьогодні.

Садять ліс, допомагають військовим і цивільним. Як працює Городницький лісгосп сьогодні.
Попри війну лісівники ДП «Городницький лісгосп» продовжують працювати. Нині лісівники допомагають своїм колегам зі зруйнованих війною регіонів, передають деревину на потреби військових та фінансово підтримують ЗСУ. Окрім того, не забувають і про свої звичні обов'язки, щоб залишити основну сировину нащадкам. Про те, як живе лісгосп сьогодні нам розповів його директор Віктор Мельник.
«Історія Городницького лісового господарства розпочалася ще перед Другою світовою війною, у 1936 році. Нині лісгосп розташований на території у двох адміністративних районах – Новоград-Волинському і Коростенському. Підприємство має 18 виробничих підрозділів та 517 працівників», – розповідає Віктор Мельник.
Серед 67737 га лісу є об’єкти природно-заповідного фонду, що займають 4947,53 га. Сюди входять заказники загальнодержавного значення «Казява», «Городницький», «Сторожівський», «Червоновольський», «Тугаївський» та інші пам’ятки природи. Заказники унікальні тим, що там мешкають бобри, гніздяться різноманітні птахи. Є невеликі відкриті водойми з рибою. У деяких місцях заборонені полювання, збір лікарських рослин та сільськогосподарська діяльність.
У період весняної лісокультурної кампанії цього року, робітники відновили ліс на площі 447 га, в тому числі 4 га лісорозведення. На цих землях висадили 3 млн 157 тисяч сіянців основних лісових порід, зокрема: сосна звичайна – 285 га; дуб черещатий –115 га; ялина європейська – 8 га; вільха чорна – 17 га, береза повисла – 18га.
З початку 2022 року на підприємстві провели заготівлю та перероблювання шишок сосни і ялини. У результаті отримали 261 кг сосни звичайної, 6 кг ялини європейської та 1 кг модрини європейської. Крім того, зібрано 9,5 кг насіння кісточкових порід. Особливу увагу лісгосп приділяє вирощуванню покращення посадкового матеріалу. Для цього створили тепличне господарство, яке складається з 22 теплиць, що оснащені сучасними системами поливу.
За 8 місяців 2022 року дохід підприємства від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг склав 238 млн грн без ПДВ. З нього дохід від реалізації продукції в круглому вигляді складає 160 млн грн та 78 млн грн від реалізації продукції деревопереробки. На експорт відправлено продукції деревопереробки на суму 50,2 млн грн. Станом на вересень віддали на переробку 25 тис.м3, деревини і випустили продукції на суму 81,7 млн грн.
Окрім того, розуміючи, що зима може бути складною у лісгоспі заготували дрова для продажу населенню.
«Як бачите, всупереч різним чуткам, які були під час нашої реорганізації, ми працюємо далі, нарощуючи темпи. Багато чого відремонтували, покращили і збудували нового. А це все завдяки потужній команді, яка об’єдналась навколо єдиної справи – лісу», – розповідає Мельник.
«Цього року ми добре підготували до того, аби не допустити лісової пожежі. "Ми готові до небезпечного періоду, – розповідає головний лісничий Сергій Мацюк. – Маємо 10 машин. За кожною закріплені по два наших працівники і водій, які чітко проінструктовані і знають свій алгоритм дій. У нашому господарстві є все необхідне обладнання: протипожежні спеціальні засоби, інвентар для ліквідації лісових пожеж.
Для ефективнішого реагування на пожежу у лісгоспі функціонує своєрідний спостережний пункт. Це відеокамери, які мають кут огляду 360 градусів і охоплюють всю територію лісництва. Діють 9 веж, де обладнана система відеоспостереження у Броницькому, Кленівському, Городницькому, Малоцвілянському, Новоград-Волинському та Піщівському лісництвах».
Працюють лісові пожежні станції у Городницькому та Новоград-Волинському АТП.
Функціонують пункти зосередження пожежного інвентарю та засобів пожежогасіння у Червоновільському, Броницькому, Липинському, Кленівському, Городницькому, Надслучанському, Новоград-Волинському, Курчицькому, Малоцвілянському, Піщівському, Пилиповицькому та Ярунському лісництвах.
Не стоїть осторонь лісгосп і від потреб армії. Колектив ДП «Городницький лісгосп» для ЗСУ передали транспорт, круглі матеріали, дрова, продукти харчування, засоби зв’язку, аптечки, амуніцію для військових та багато іншого. Постійно допомагають теробороні. Віктор Мельник неодноразово їзди до наших військових, аби привезти те, чого потребують наші захисники.
«Сьогодні обов’язок кожного українця допомагати нашим військовим. У лісгоспі ми усе розуміємо і робимо все, аби наші військові відчували нашу підтримку», – зазначає Віктор Мельник.
На передодні Дня працівника лісу хочу привітати працівників лісгоспу і колег зі святом. Миру нам усім. Зичу міцного здоров’я, наснаги і благополуччя. Все буде Україна!!!