Завантаження новин...

Як починають своє життя могутні дуби Тригірського лісництва

Кожна пора року у роботі лісівників є «гарячою». Відтак восени паралельно з посадкою лісу працюють лісівники над тим, щоб мати посадковий матеріал для наступних лісокультурних робіт.  Народна мудрість говорить: «Один осінній день рік годує». Саме зараз лісівники активно заготовляють насіння дуба – жолуді та висівають в лісорозсадниках .
Лісова охорона Тригірського лісництва днями висіяла жолудь в тимчасовому лісорозсаднику. На площі, де висівався жолудь, попередньо проведено комплекс механізованих робіт по підготовці ґрунту (оранка, боронування, нарізання рядочків і т.п.). Таким чином продовжується безперервний процес вирощування лісів: від насінини до отримання зрілих насаджень, що досягають віку головної рубки.
«Початком збору насіння дуба вважається кінець вересня – середина листопада, до збору якого долучаються місцеві жителі, школярі», - розповідає лісничий Тригірського лісництва Валерій Іщук.
Не з кожного жолудя може вирости могутній дуб.  Проте Тригірські лісівники добре знають як перевірити посадковий матеріал на схожість та визначити, чи не пошкодив його шкідник. Зібраний жолудь до того, як він потрапить в землю, проходить так звану перевірку на життя – метод флотацію: жолудь опускають у воду, якісний жолудь опускається на дно, а поганий, сухий – спливає. А вже після перевірки якісний, живий жолудь висівається.
Саме завдяки працьовитості лісівників ми сьогодні можемо на власні очі бачити красиві дубові діброви в Тригірському лісництві, які плекало не одне покоління лісівників.