Завантаження новин...

І могутній ліс починається з маленької насінини

Лісововідновлення – є одним із пріоритетних напрямків роботи лісогосподарського підприємства. Важливим аспектом в цьому процесі є збирання та заготівля насіння. 
Заготівля насіння розпочинається зі збору шишок. Найкращі терміни для заготівлі шишок сосни – з листопада до початку березня.
В ДП «Словечанський лісгосп» створено постійну лісонасіневу базу. Заготівля якісного насіння, його переробка та зберігання дозволять досягти високих показників у  лісовідновленні та лісорозведенні.
Значну увагу в лісгоспі приділяють збору лісового насіння, щоб згодом виростити саджанці основних лісоутворюючих порід.
На базі Можарівського лісництва функціонує стаціонарна шишкосушилка, яка виконує ряд необхідних операцій для сушки шишок та очистки насіння. 
В цьому році заплановано зібрати  та переробити 20 тонн шишок сосни звичайної, в результаті переробки яких планується отримати 200 кг насіння для висівання в розсадниках та теплицях лісгоспу. 
В народі кажуть: «яке насіння, таке й коріння». Тож від збору і заготівлі якісного насіння залежить отримання належного посадкового матеріалу та створення молодих лісових насаджень, які з роками стануть могутнім лісом.