Завантаження новин...

Гламурні шпаківні від юних лісівників

Діток Левківського шкільного лісництва запросили до участі у виставці шпаківень «Подаруй весну». 
Акцію проводили вихованці театральної студії Аліни Зубової, наші ж юні лісівники покликані були не просто змайструвати цікаву і гламурну шпаківню, але й провести своєрідний «майстер-клас» з теми користі будиночків для птахів,  раціонального використання матеріалів для них і просто поділитися цікавими знаннями про ліс та його мешканців. Екскурсія для маленьких театралів до одного з лісгоспів – ще попереду, саме там з ними поділяться цікавими лісовими знаннями. А поки що всі рожеві, спеціально вирізьблені, у пайєтках та різноманітних прикрасах авторські шпаківні поїдуть до Житомирського ботанічного саду. 
Учні Левківського шкільного лісництва не просто знають як зробити власноруч будиночок, чи годівничку для птаха, каже Діана Іщенко, а й фактично останні ноу-хау з використання найбільш практичних та сучасних технологій. Так, розповідають в один голос керівник шкільного лісництва Світлана Остапчук та її вихованка Катя Кучинська, нині у Європі «модно» використовувати для будівництва шпаківень тирсу, змішану з цементом, або ж глину.
Більш того, під час екскурсії юні лісознавці розкажуть і про те, що будиночок для пташки має бути спокійного кольору, у «гламурній» шпаківні пташка вряд чи поселиться…..
Усього на території області нараховується понад 200  видів птахів, з них понад 100 червонокнижних. 
До Червоної Книги України, зокрема, занесені чорний лелека, сова бородата, змієїд, яструб великий….
У Житомирських лісах нараховується 138 ділянок, де є гніздування рідкісних пернатих. Також у нас є два орнітологічних заказники місцевого значення та один загальнодержавного.