Завантаження новин...

Феромонні пастки як засіб боротьби з короїдом.

Процес всихання сосни звичайної починається з верхівки. Причиною всихання є зростання чисельності верхівкового короїда на фоні посушливих років і негативний вплив патогенних грибів і бактерій. Часто всихає частина крони, тоді як решта гілок залишаються зеленими. Деякі дерева гинуть весною, інші -  влітку, або й весною наступного року. У деревині загиблих дерев швидко поширюється синява. Така деревина знецінена і вже не може ефективно використовуватись у виробництві.
У пошуках кращого методу боротьби із стовбурними шкідниками, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки. Феромонний диспенсер призначений для прогнозування появи і боротьби з верхівковим короїдом у соснових насадженнях. В залежності від наявних опадів, температури повітря, кількості відловлених жуків, контроль пасток проводиться кожні 7-14 днів з подальшим знищенням шкідника.
Отже, для боротьби із стовбурними шкідниками, крім проведення санітарних рубок, цієї весни ДП «Житомирський військовий лісгосп» закупив  феромонні пастки IBL-3 з феромонним диспенсером ACUMODOR, які виставлено в осередках пошкоджених соснових насаджень. Окрім цього, лісгоспом регулярно проводяться лісопатологічні обстеження та моніторинг стану лісових насаджень.