Завантаження новин...

Електронний облік деревини в ДП «Лугинський спецлісгосп»

Електронний облік деревини – це система фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації на усіх етапах лісозаготівельних робіт з занесенням та передачею інформації поколодного (штабельного) обліку за допомогою сучасних інформаційних технологій для подальшого використання в бухгалтерському та управлінському обліку. Система електронного обліку деревини є одним із сучасних методів протидії незаконним рубкам лісів та тіньовому обігу деревини.
Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:
своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;
одержання даних про залишки лісопродукції;
контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;
облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;
контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;
вжиття заходів щодо попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукції.
Згідно указу Президента України від 09 липня 2019 року № 511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», всі лісогосподарські підприємства мають впровадити електронний облік деревини.
В ДП «Лугинський спецлісгосп» на сьогоднішній день всі операції з необробленими лісоматеріалами, від заготівлі до реалізації, відображаються в системі електронного обліку. Підприємство вчасно оновлює для своїх працівників засоби для ведення електронного обліку деревини. Саме тому підприємством було закуплено молотки для маркування деревини, портативні зарядні пристрої для забезпечення заряду КПК на лісосіках, а також оновлено на більш якісний термопринтер в одному із підрозділів. Придбання даних засобів дозволить полегшити роботи по прийманню заготовленої деревини та відпуску лісопродукції.
Не менш важливим для підприємства є процес відведення ділянок в рубку. Тому для більш точного і швидшого визначення меж лісосік в натурі було придбано геодезичний приймач South S750 та проведено навчання для працівників, відповідальних за дані роботи в кожному з підрозділів.