Завантаження новин...

ДП „Словечанський лісгосп“ продовжує нарощувати обсяги переробки деревини

У зв’язку із мораторієм на експорт ділової деревини хвойних порід ДП „Словечанський лісгосп“ проводить активну роботу із нарощування обсягів переробки деревини у власних цехах. Такі заходи дозволяють мінімізувати ризики, пов’язані із збутом необробленої деревини при сезонних коливаннях попиту. Забезпечується ритмічна робота підприємства, оскільки продукція переробки має стабільний попит на ринку.
У ІІ півріччі 2016 року введена в експлуатацію імпортна лінія з виробництва обрізних пиломатеріалів Walter. Завдяки цьому у 2017 році лісгоспом у власних цехах було перероблено 25,1 тис. м3 деревини, що на 7,7 тис. м3 більше ніж у 2016 році. При цьому за 2017 рік виробництво продукції переробки у грошовому виразі зросло на 158% до рівня 2016 року і склало 33 млн. грн.
У 2017 році продовжувалась робота із переобладнання та модернізації цехів переробки. Змонтовано і введено в експлуатацію додатково дві сучасні імпортні сушильні камери загальною ємністю 150 м3, у котельні нижнього складу встановлено сучасний котел, який працює на відходах від переробки деревини і забезпечує роботу чотирьох сушильних камер та забезпечує теплом виробничі приміщення і адмінбудівлю.
У І кварталі поточного року лісгоспом вироблено продукції переробки деревини на 9,0 млн. грн. (+0,8 млн. грн. до рівня відповідного періоду минулого року). На даний час доля реалізованої продукції переробки складає майже третину від загальної реалізації продукції лісгоспу.
За результатами діяльності підприємства у І кварталі цього року лісгоспом отримано 1,1 млн. грн. прибутку. Сплачено до бюджетів усіх рівнів близько 10 млн. грн. податків та платежів. Своєчасно сплачується заробітна плата працівникам підприємства. Ефективне використання лісосировинних ресурсів дозволило збільшити фонд заробітної плати у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 3,2 млн. грн. При цьому рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників за І квартал 2018 року зріс до 9,3 тис. грн.
Підприємство не зупиняє роботу з модернізації, переоснащення та розширення виробничих потужностей по переробці деревини. Так на початку квітня місяця запущено в роботу ще одна лінія з переробки деревини з орієнтовною потужністю виробництва обрізних пиломатеріалів близько 300 м3 на місяць. До комплексу верстатів на цій лінії входить брусувальний, багатопильний та торцювальні верстати, а також верстат для переробки необрізних пиломатеріалів на обрізні. Нова лінія з переробки деревини дозволяє підвищити стабільність та ритмічність у роботі лісгоспу. Окрім того це ще й створені нові робочі місця.