Завантаження новин...

Допомога птахам взимку

З приходом зими саме час подбати про підгодівлю птахів. До такої благородної справи завжди долучаються вихованці шкіл. На уроках трудового навчання діти під пильним наглядом вчителя майструють годівнички, які опісля розвішують у парках, скверах, на подвір’ї шкіл.

Протягом року птахи здатні самостійно забезпечити себе їжею, проте у час суворої зимової погоди вони можуть втратити доступ до їжі. Саме тоді пернатим знадобиться допомога у підгодівлі.

Якщо надворі випало достатньо снігу, чи пройшов крижаний дощ і все навколо покрилося льодом, чи настали сильні морози, необхідно починати годувати птахів. Як тільки сніг розтанув і морози припинилися, підгодівлю можна призупинити, щоб пернаті не втратили здатність самостійно знаходити їжу в природному середовищі.

Найкраща їжа для зимуючих птахів – це несмажене насіння соняшника, горіхи, овес, насіння льону та просо. Шматочки несолоного сала приваблять до годівнички синиць, дятлів, сойок. Горобці, вівсянки полюбляють різні крупи або відварені каші.

У зимовий період більшість дрібних птахів гине саме через голод. Адже їхній організм у люту погоду вимагає більше їжі, ніж звичайно. Відомо, що від голоду взимку помирає 9 з 10 синиць. До прикладу, одна годівничка може врятувати 50 синиць, а одна синиця рятує від шкідників 10 дерев, одне дерево забезпечує киснем трьох людей.