Завантаження новин...

До Дня працівника лісу 2022 рік

Ліс – це справжній, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс – це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок.

День працівника лісу — не лише професійне свято, а своєрідний іспит совісті для наших співвітчизників у самооцінці ставлення до рідної природи і до лісу. Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд  України, вони забезпечують надійний захист земельних угідь, поліпшують екологічний стан довкілля, нарощують потужності виробництва лісової продукції.

У складних умовах війни ДП «Олевське лісове господарство» сьогодні працює на повну потужність. При запланованому обсязі реалізації продукції на рік 102 млн.грн. під час війни працівниками лісгоспу виконано 119млн.076тис.грн. за 8 місяців 2022 року, що становить більше на 40 млн. 210 тис.грн., або на 51,0% відповідно до минулого року. Реалізовано круглої непереробленої сировини в кількості 50,6 тис.мз на суму 91 млн. 089 тис.грн., продукції переробки деревини в кількості 16,1тис.мз на суму – 31 млн.395тис.грн., в тому числі на експорт 1,3тис.мз на суму 5млн.934тис.грн. та інших видів діяльності.  

Не зважаючи на тяжкі погодні умовами на весні силами лісівників відбулася лісокультурна компанія, було проведено лісовідновлення на площі 251га . Під посадку лісових культур використовувався садивний матеріал із своїх тимчасових розсадників.

Державною лісовою охороною ДП «Олевське лісове господарство» спільно з працівниками поліції постійно проводяться рейди по охороні лісу щодо самовільних рубок та користуванні мисливськими угіддями. Під час спільних рейдів складено протоколів  21, в тому числі 8 за порушення правил полювання.

Середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника по лісгоспу за 8 місяців 2022р. становить 15458грн. Для прикладу за серпень 2022 року заробітна плата 1 штатного працівника становить 21078грн., що до відповідного періоду минулого року  збільшилася на 4662 грн. - 43,2% .

У поточному році сплачено усіх видів податків на суму 44млн.660тис.грн., в тому числі до Державного бюджету – 24млн.624тис.грн., до Місцевого бюджету – 12млн.225тис.грн. та ЄСВ – 7млн.811тис.грн., що становить 37,5% загального обсягу реалізації продукції та відповідно до минулого року на 63,5% більше сплачено податків.

Для забезпечення транспортними засобами і технікою  потреб Збройних Сил України  було передано вантажні автомобілі ЗІЛ-131 в кількості 4 од., ГАЗ-2705, автомобіль Volkswagen Amarok та легковий автомобіль Renault Duster, які були задіяні у  виконанні виробничих процесів та здійснення рейдів з  охорони і захисту та патрулювання в лісових масивах.

ДП «Олевське лісове господарство» за цей період придбано автомобіль пожежний ЗІЛ-131 в кількості  1од., та пожежний модуль FIREXPRESS (з резервуаром для води на 600літрів, що дає можливість для більш ефективної локалізації  гасіння лісової пожежі. Також для догляду за лісовими культурами  придбано культиватори КЛБ-2,2Б, КЛБ-1,7, ЛБД – 1,7. Придбано 5 сучасних відеокамер, які дають змогу не лише бачити зображення лісових масивів, а і з нанесенням квартальної сітки, що дає змогу більш ефективно виявляти лісові пожежі. На сьогоднішній день на підприємстві діє три-ступеневий рівень відео нагляду.

ДП «Олевське лісове господарство» пишається своїми працівниками, які сьогодні героїчно відстоюють нашу державу, а саме: 23 співробітника є мобілізованими до складу ЗСУ.

 

Адміністрація ДП «Олевське лісове господарство» щиро вітає усіх, хто пов'язав свою долю з лісом, з професійним святом – Днем працівника лісу Прийміть в цей чудовий, осінній день найщиріші слова вітаннь!

         Щиросердечно бажаємо  щоб це свято принесло у Ваші  домівки щастя, добро і надію на краще майбутнє та перемогу. Зичимо міцного здоров’я Вашим родинам, благополуччя, реалізації усіх найкращих задумів. Нехай  доля буде щасливою. Мудрості і терпіння, злагоди і достатку, успіхів, творчої праці, віри у прекрасне Майбутнє України. Усім святкового настрою!

 

 Директор ДП «Олевське лісове господарство» Сергій БАРАН