Завантаження новин...

Цієї весни лісівники Житомирщини висіють понад 100 тонн лісового насіння

В непростих умовах воєнного часу в держлісгоспах Житомирщини проводиться  висівання лісового насіння у розсадниках та теплицях. Адже тут добре розуміють, що економіка держави має працювати, а перемоги зможемо досягти лише разом, лише спільною працею. Роботи ці ватро провести в стислі терміни, доки в грунті достатньо вологи.
Загалом лісівники запланували засіяти  майже  23 гектари площ, а до наступної лісокультурної кампанії отримати близько  40 мільйонів штук стандартних сіянців для створення лісових культур.
Минулого року держлісгоспи заготовили 119 тонн насіння різних лісових порід: близько 100 тонн жолудя, понад  2 тонни  сосни та інші лісові породи. Понад 80% усього насіння збирається на  об’єктах постійної лісонасіннєвої бази. Спеціалісти, котрі відповідають за його збір, зберігання та підготовку до висівання, мають подбати не лише про достатню його кількість, а насамперед про якість.  
Зазначимо, для забезпечення потреб лісгоспів в садивному матеріалі, в області функціонують 177 постійних лісових розсадників, загальною площею  100  га. В минулому році побудовано 11 нових сучасних  теплиць та запущено роботу нової шишкосушарні з автоматизованою системою очищення і електричними сушильними камерами та сучасного спеціалізованого насіннєсховища.
У цілому асортимент  садивного матеріалу держлісгоспів складає  близько 50  порід.
Роботи тривають.