Завантаження новин...

Бережіть ліс від вогню!

Щороку навесні та влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі і, особливо, в лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим та незасміченим. Наразі, на даний час в Житомирський області та взагалі на території України в цілому встановилася сонячна, суха та вітряна погода. Тому слід знати, що в цей період різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. Лісові пожежі були та є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.
З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж державним підприємством «Житомирський військовий лісгосп» в лісових масивах створюється в необхідній кількості мінералізовані смуги, вчасно проводиться догляд за ними ,перекриваються шлагбаумами другорядні лісові дороги, здійснюються інші профілактичні заходи.
Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні  вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Оперативні дії працівників протипожежних підрозділів державної лісової охорони дали змогу ліквідовувати їх на початкових стадіях, відвертаючи загрозу знищення лісових масивів на значних площах.
 Тому ще раз нагадуємо-пожежу легше попередити, ніж загасити!
Наш спільний громадянський обов'язок-шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах.
Пам’ятайте! За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність: статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачений штраф на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!