Завантаження новин...

Бережімо ліс!!!

Аби протистояти потенційній загрозі лісопорушень, працівникам  ДП «Словечанський лісгосп» доводиться максимально мобілізувати зусилля і вдаватися до цілого комплексу запобіжних заходів. Державна лісова охорона лісгоспу систематично займається охороною лісу  від самовільних рубок дерев та видобутку бурштину разом з працівниками поліції Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області. Створені рейдові бригади по лісгоспу   і в кожному лісництві.
В лісгоспі за 2020 рік проведено 187 рейдів по охороні лісу від лісопорушень та видобутку бурштину. Широко застосовується й такий засіб, як перекопуваня позапланових доріг, на сьогодні по  периметру всього  лісового масиву перекрито всього їх щонайменше 120, працівники держаної лісової охорони лісгоспу постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення про недопущення самовільних порубок дерев.
В 2020 році допущено  11 випадків самовільних порубок дерев. Багато хто  все ж продовжує, на превеликий жаль, ігнорувати застереження лісівників, прагне  отримати власну вигоду від самовільної заготівлі деревини.
Тож, спільно з правоохоронцями, порушників лісу (ст. 65 – Незаконна порубка дерев, ст. 85 – Порушення правил  використання тваринного  світу) притягуємо до адміністративної  відповідальності, а якщо справа доходить до значних збитків лісовому господарству, то й до кримінальної відповідальності.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 р № 665 «Про затвердження такс для обчислення шкоди, заподіяної лісу», сума шкоди за зрізане дерево діаметром 50 см складає 13898,00 грн.
Мінімальний штраф на порушників складає від 30 до 60 мінімальних неоподаткованих мінімумів на громадян
Може варто вже замислитись, щоб вимоги боротьби з цією проблемою підкріплювалися  суворішими заходами впливу на порушників.
Хоча справа все-таки не в матеріальному факторі, а в усвідомленні необхідності дбайливого ставлення до довкілля, складовою якого є людина.
Якщо Ви помітили лісопорушення, необхідно про це повідомити лісгосп за телефоном 5-13-77 чергового, або за номером  102 м.Овруч.
Та заспокоюватись, як кажуть лісівники, зарано. Ми живемо в такому регіоні Полісся, де повсюди нас оточує ліс. Він завжди давав захист і притулок. Ліс позитивно впливає на погоду та клімат.
Тож давайте разом збережемо природу і нам будуть дякувати наші нащадки.