Завантаження новин...

Бджола - творець меду!

        В розпал лісокультурної кампанії розпочались роботи на пасіках підприємства. На території ДП «Бердичівський лісгосп» розташовано три лісові пасіки загальною кількістю 165 бджолосімей.  Всі пасічники проводять весняні ревізії пасік та весняну підгодівлю бджіл. Ввесь зібраний мед реалізується населенню та в магазині «Лісовичок» який функціонує на підприємстві

        Більшість людей знають про бджіл тільки те, що вони роблять мед. Але це тільки вершина айсберга, у бджолиному світі багато цікавинок.

Бджілки одні з найбільш працьовитих істот на нашій планеті. Здавна бджолу шанували в Україні оскільки неймовірно смачний та корисний мед завжди був чудовим джерелом вітамінів та ліками проти застуди взимку.

1. Сьогодні у світі виділяють понад 15 000 видів бджіл. Оскільки бджолярство в Україні сягає часів Київської Русі, українські бджоли та мед високо цінуються у всьому світі.
2. Бджоли єдині комахи на землі, які можуть виготовляти їжу для людини.
3. Ви колись задумувались чому бджоли гудуть? Відповідь досить проста - бджоли дуже швидко рухають своїми крилами, до двохсот помахів в секунду, через що і з'являється специфічний гул. У вулику підтримується постійна температура 34-35 градусів Цельсія. Коли на вулиці жарко — бджоли вентилюють вулик, взимку вони збиваються в клуб, для збереження тепла.

4. Бджоли можуть вилітати за нектаром на відстань до п’яти кілометрів (хоча зазвичай рідко літають далі, ніж три кілометри)

5. Бджоли дуже ревно захищають свій вулик, це і не дивно адже для виготовлення всього однієї чайної ложки меду працює до 12 бджіл протягом всього життя (5-6 тижнів) Одна сім’я в рік збирає в середньому 10-30 кілограмів меду.

6. В одному вулику може проживати навіть 80 тисяч бджіл. Але частіше одна сім’я складається з 40-50 тисяч робочих бджіл, кількох сотень трутнів і однієї королеви. Факт. Коли бджола вжалить — вона помирає

7. Для збору одного кілограма меду сім'ї бджіл необхідно облетіти відстань, яка еквівалентно трьом екваторам навколо Землі.
8. Хоч мозок бджоли дуже маленький і по розмірах як зернятко кунжуту, бджоли дуже здібні. Вони добре вчаться, запам'ятовують предмети та вміють робити складні розрахунки стосовно відстані, для ефективного збору нектару.
9. У вулику працюють виключно самки. Робочі бджілки живуть до шести тижнів і виконують всю необхідну роботу.
10 Матка або королева бджіл може жити до п'яти років. Основна її робота полягає у народженні нового потомства. Влітку кожного дня матка відкладає понад 2000 яєць.
11. Самці бджіл або трутні не роблять жодної роботи. У них навіть не має жала. Тільки робочі бджоли жалять і тільки тоді коли відчують загрозу, оскільки після цього вони гинуть.

12 Бджоли — дуже чисті комахи. Здорові бджоли випорожняються тільки за межами вулика. Тільки королеві дозволено “ходити в туалет” всередині, її свита все швиденько за нею прибирає.