Завантаження новин...

А у нас, лісівників, зеленіють сосни та дубки

Лісові розсадники – це своєрідні ясла, де розпочинають своє життя основні лісоутворюючі породи. Від насінини до саджанця пройде неменше року тільки після цього ними можна проводити заліснення. Так, початок кожного сіянця однаковий, зокрема всі вони посіяні та проростають саме у лісорозсадниках. Молоді сіянці, так само як діти, потребують постійного догляду та турботи. Адже доглянутий, гарний лісорозсадник – це запорука здорового садивного матеріалу, а в майбутньому запорука високопродуктивного лісу.
Днями інженер лісових культур Олена Воробйова проводила огляд тимчасового лісорозсадника, плантації новорічних ялинок, лісові культури в Новозаводському лісництві.
Показуючи сходи молодесенької сосни в лісорозсаднику, помічник лісничого Новозаводського лісництва, Ігор Єрмак ділиться: «Створюємо всі належні умови  та проводимо догляд, щоб отримати якісний садивний матеріал». Сам же лісорозсадник знаходиться на території лісництва, тож сіянці щоденно під пильним наглядом працівників лісівництва.
Виїхавши на ділянку лісових культур та оглянувши, можна сказати, що й тут робота ведеться на належному рівні, проведені вчасно лісокультурні роботи.
«Великої шкоди саме молодим культурам завдають звірі, обгризаючи верхівки, то ж до догляду додається і постійне доповнення», – розповідає помічник лісничого Ігор Єрмак. Зокрема, в обході майстра лісу Людвига Палашкевича, була така ділянка лісових культур, що постійно потерпали від пошкодження звірями. Але вчасний догляд  та доповнення дало свій результат. Рівненькі рядочки з стрункими соснами можуть радувати та додавати впевненості лісівнику. 
Роботи в лісі багато і вона безперервна. Та коли вона виконується спільно і злагоджено, то це завжди дасть гарний результат.