Завантаження новин...

17 тисяч шпаківень з’явиться у лісі цього року

Щороку лісгоспи області вивішують у лісі близька 17 тисяч шпаківень. Цього разу благородну справу лісівникам допомагали зробити першокласники Житомирської міської гімназії №23.
Нові будиночки для ранніх птахів «першачки» розвішували на території Житомирського військового лісгоспу. На часі там нараховується з чотири десятки нових шпаківень.
Помічник майстра лісу Світлана Босюк не просто провела «виїзний  урок», а й розповіла школярам про лісових птахів, особливості їхнього проживання у зимовий та ранньовесняний періоди, а також про необхідність кожної такої нової шпаківні. 
«Розвішування гнізд для птахів – це один із ефективних біологічних заходів боротьби зі шкідниками лісу», - каже головний спеціаліст з охорони лісу обласного управління лісомисливського господарства Олександр Кемський. «Один шпак за весь весняний період здатен з’їсти до 8 000 травневих жуків.» 
Оселитися у «новобудові» можуть не лишень шпаки, а й стрижі, синиці, ластівки, мухоловки і, навіть, сови. Варто тільки дотримуватися правил. До прикладу, не можна фарбувати шпаківню у яскравий колір – птах там не оселиться, матеріал із внутрішньої сторони має бути шорсткуватий, щоб пташенятам легко було вилізти з штучного гнізда. І, бажано, аби дах шпаківні був знімним, адже такі будиночки варто чистити після кожного виводку, інакше окрім горобців, шпаківню повторно ніхто не заселить. 
 «Для моїх вихованців – це перший «лісовий» урок, безпосередньо у самому лісі, на свіжому повітрі. Відтепер діти знатимуть, якого кольору мають бути будиночки для пташок, коли їх варто розвішувати та чому це необхідно робити, думаю, вони стимулюватимуть і батьків до такої роботи щовесни.» - каже класний керівник 1-го Б класу гімназії №23 Людмила Черниш.
Окрім «виїзного уроку» учні гімназії мали змогу «зазирнути» і у казковий світ з будиночком Баби Яги, конем Іллі Муромця і, навіть, заморським слоном. Особливо до вподоби дітям став Змій Горинич, котрий мужньо витримав на своїй шиї зо два десятки дітей.
А «закріпити» пройдений матеріал школярикам допомогли смачні коржики із лісовим принтом та гарячий чай з лісовим медом.
На останок діти дружно закликали весну, аби та не барилася та швидше принесла тепло, необхідне, як людям, так і лісовим птахам.