Завантаження новин...

1,2 мільйона гривень планують зекономити лісівники Житомирщини завдяки впровадженню раціоналізаторських пропозицій

На щорічний конкурс  раціоналізаторських пропозицій щодо механізації трудомістких, допоміжних робіт, економії паливно-енергетичних і лісосировинних ресурсів та впровадження нової техніки і прогресивної технології в підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства цього року надійшло 20 раціоналізаторських пропозицій, в розробці яких взяли участь 49 авторів  та співавторів. 
Серед кращих – розробка раціоналізаторів з Бердичівського лісгоспу, які винайшли можливість звичайний трактор, який використовується на роботах зі звалювання лісу, обладнати спеціальною лебідкою для прибирання завислих дерев. Річ у тім, що такі дерева створюють неабияку небезпеку для людей, котрі працюють на звалюванні, і нерідко стають причиною травмувань працівників. Вищезгадана лебідка дозволить мінімізувати участь людини в цьому процесі, а відтак і уберегти її від нещасного випадку.
Раціоналізатори Новоград-Волинського лісгоспу виготовили колесо приводу ланцюга колодотяги із наявних у них матеріалів і цим зекономили кошти для підприємства, бо  новий такий пристрій коштує немалих грошей.
Тепер всі раціоналізаторські розробки  за погодженням з авторами можуть запроваджуватися іншими лісогосподарськими підприємствами.
Очікується, що загальна сума річного економічного ефекту від  впровадження всіх раціоналізаторських пропозицій складе 1208168 гривень.
Всіх авторів та співавторів відзначено заохочувальними преміями.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ