Завантаження сторінки: Охорона і захист лісу...

Захист лісу

Захист лісів від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності. В лісогосподарській діяльності проведення своєчасних заходів з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження шкідників лісу забезпечують охорону та покращення якісного складу лісових насаджень.
Відповідно до санітарного огляду лісів понад 33 тис. га лісових насаджень пошкоджені шкідниками та хворобами лісу. Для приведення лісів до належного санітарного стану в пошкоджених насадженнях проводяться заходи з поліпшення санітарного стану лісів, шляхом вирубування пошкодженої деревини.

Охорона лісу

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України і в Житомирській області зокрема.
Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів. Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів і дотримання встановлених норм і правил пожежної безпеки в лісах, правильно організовувати використання лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс підвищуючи пожежну безпеку, а також проводити міроприємства по посиленню протипожежної охорони в місцях масового відпочинку.
Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу, або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушення. Винні в порушенні «Правил пожежної безпеки в лісах» підлягають штрафу, що накладається в адміністративному порядку. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству. Безумовно виконується розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 13.04.2018 року №138 «Про  заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж та дотримання вимог Правил пожежної безпеки в лісах області на 2018-2022 роки"
У І півріччі 2019 року рейдовими бригадами підвідомчих підприємств проведено 2 тис рейдів, до адміністративної відповідальності притягнуто 97 осіб на загальну суму штрафів 39,3 тис.грн., в тому числі за незаконну рубку дерев (ст.65 КУпАП) 27 осіб на суму штрафу 8,8 тис.грн., за порушення правил полювання 57 осіб на суму штрафів 26,5 тис.грн. та інші статті, що входять до повноважень державної лісової охорони і  визначені статтею 241 КУпАП 7 осіб на суму 3,4 тис.грн.
З початку 2019 року виявлено 69 випадків незаконних рубок, об’єм незаконно заготовленої деревини становить 579 куб.м., розмір шкоди, заподіяної лісу, складає 3892,6 тис.грн. Лісопорушниками до місцевих бюджетів сплачено 288,3 тис.грн., 40 справ на суму заподіяної шкоди 3604,3 тис.грн. передано до правоохоронних органів (відділень та відділів поліції ГУНПУ у Житомирській області), відкрито 24  кримінальних проваджень.