Завантаження сторінки: Охорона і захист лісу...

Захист лісу

Захист лісів від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності. В зоні інтенсивної лісогосподарської діяльності заходи з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження потенційних шкідників лісу забезпечують охорону та покращення якісного складу лісових ресурсів.
Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є розробка і впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та хворобами лісу. Такі засоби не шкідливі для довкілля і застосовуються в лісах, де використання хімічних методів боротьби заборонено. В організації служби захисту лісів велику допомогу надає Вінницьке державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Вінницялісозахист». Пропаганда захисту лісів здійснюється через працівників державної лісової охорони, інженерно-технічних працівників лісового господарства, природоохоронних організацій із залученням преси та місцевого радіо і телебачення.
Загальна площа осередків шкідників та хвороб лісу в насадженнях Житомирського ОУЛМГ станом на 1 січня 2017 року становить 32473 га, в тому числі: осередків шкідників лісу – 7591 га, хвороб лісу – 24882 га.

Охорона лісу

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України і в Житомирській області зокрема.
Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів. Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів і дотримання встановлених норм і правил пожежної безпеки в лісах, правильно організовувати використання лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс підвищуючи пожежну безпеку, а також проводити міроприємства по посиленню протипожежної охорони в місцях масового відпочинку.
Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу, або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушення. Винні в порушенні «Правил пожежної безпеки в лісах» підлягають штрафу, що накладається в адміністративному порядку. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству. Безумовно виконується розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 11.04.2012 року №110 «Про забезпечення дотримання правил пожежної безпеки в лісових масивах»
Станом на 23.03.2018 року рейдовими бригадами підвідомчих підприємств проведено 1350 рейдів, до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб на загальну суму штрафу 6,9 тис.грн., в тому числі за незаконну рубку дерев (ст.65 КУпАП) 8 осіб на суму штрафу 1,1 тис.грн., за порушення правил полювання 14 осіб на суму штрафів 4,7 тис.грн. та інші статті, що входять до повноважень державної лісової охорони і  визначені статтею 241 КУпАП 4 особи на суму 1,1 тис.грн.
Всього з початку 2018 року виявлено 25 випадків незаконних рубок, об’єм незаконно заготовленої деревини становить 222 куб.м., розмір шкоди, заподіяної лісу, складає 1479,2 тис.грн. Лісопорушниками до місцевих бюджетів сплачено 13,5 тис.грн., 20 справ на суму заподіяної шкоди 1364,6 тис.грн. передано до правоохоронних органів (відділень та відділів поліції ГУНПУ у Житомирській області), порушено 3 кримінальних провадження, всі провадження відкрито за фактами незаконних рубок у природно-заповідному фонді (заказники загальнодержавного та місцевого значення).