Завантаження сторінки: Ліс і люди...

Про лісову школу, ясельну групу і, навіть, пологовий будинок …

 

До весняної кампанії, зокрема, на Житомирському базовому лісорозсаднику, лишається ледь більше місяця. За сприятливих погодних умов, вже наприкінці лютого 800 тисяч штук насінин сосни, ялини, модрини і дуба зустрінуть свою першу весну.
А для цього лісокультурниці розсаднику працюють понаднормово, за зміну видають «нагора» 1,5 норми – 600 штук торфотаблеток власного виробництва!
лісокультурниця Тетяна
Начальник базового розсаднику Марія Ткачук переконана, що життя кожного окремого деревця напочатку залежить від доброзичливої енергетики лісокультурниці, такий собі торфо-hande-made не «замішується» на поганих думках, чи емоціях. «Виключно любов і добро» – резюмує Марія Георгіївна.
Марія Ткачук – понад 40 років професійної лісової діяльності
Цікаво, що лісові дерева проходять майже ідентичний цикл життя з людиною. До прикладу, маленькі ялинки, у тому числі «блакитні», перед самостійним "виходом в світ", обов’язково відвідують «ясельну групу» - теплицю весняного зеленого живцювання, науковою мовою. Після садочка вже цього року навесні 12 тисяч штук молодих ялинок піде у «доросле» життя в ліс, або у горщик. 
"яслі"
"блакитна" ялинка
Дорослі декоративні рослини, яких на майданчику зібралося 30 тисяч штук, зимують просто неба. Їхня доля вже визначена, кажуть у розсаднику, - добротні самшити, бересклети, туї, барбариси стануть окрасою міст, парків, алей, або ж озеленюватимуть приватні садиби. Під час сезону вони знаходяться у вільному продажу, як на розсаднику, так і у рекреаційному пункті «Лісовичок».
Трохи далі від дорослої «гвардії» декоративних насаджень розташувалася …. школа!
справжні лісові школярі!
Цьогоріч у школі перебуває 15 тисяч деревних, чагарникових  і плодово-ягідних порід. Марія Георгіївна переконана, що з них вийдуть достойні" випускники".
зимова піроканта
Є у Житомирському розсаднику місце, де затамовується подих, справжній лісовий «будинок матері і  дитини», або ж «пологовий»  – маточне відділення рослин. Потрапити сюди може не кожен. Майбутні матусі проходять серйозний відбір за віковими та генетичними ознаками. На часі тут «на обліку» перебуває до тисячі рослин, котрі з радістю на весні «поділяться» живцями.
"пологовий" будинок для рослин
Є у розсаднику і своєрідна «духовка» для шишки. Щорічно тут збирають і висушують 6 тисяч кілограмів шишок, хоч вихід насіння дуже маленький, всього 1% . 
Із 6 тон отримують 60 кг насіння
Але, найголовніше, що виносиш із собою після візиту у розсадник, - це абсолютно щире відчуття спокою і справжньої земної радості. Є люди, роботу яких не видно у щоденній круговерті. Є люди, котрі не хизуються своєю працею, хоч вона й нелегка…. Є люди, котрі садять ліс, зігріваючи кожну насінинку своїм добром і теплом, котрі лишають за порогом власні турботи, болі і проблеми, бо вони йдуть садити ліс...