• Не чіпайте змій.  І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Змії, як правило, не нападають першими. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися -  старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях. У випадку зміїного укусу терміново видавіть з ранки краплі крові з отрутою та висмоктуйте впродовж півгодини, весь час спльовуючи. Цього не можна робити за наявності ранок на губах та у роті. Потім необхідно накласти щільну пов’язку вище місця укусу та негайно дістатися до лікарні.
  • В лісі багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Щоб уберегтися від їх укусів - одягайте світлий одяг (на ньому краще видно кліщів) з довгими рукавами і капюшоном, штани заправляйте в шкарпетки. Час від часу оглядайте свій одяг. Якщо вас укусив кліщ, не треба  пробувати виколупати його, а якнайшвидше дістатися до лікарні.
  • Якщо ви опинилися біля поламаних дерев - не затримуйтесь. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.
  • Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка може вдарити у найвище місце.
  • Пам’ятайте:збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди  поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях – отруйні.
  • Якщо ви зустрінете дикого хижака -  не панікуйте, не тікайте, але й не проявляйте надмірної цікавості, а спокійно, не змінюючи швидкості,  обходьте його стороною. Не чіпайте дитинчат диких звірів чи птахів, їхні батьки можуть через це напасти на 


Корисні порадиКорисні порадиКорисні поради

Корисні порадиКорисні порадиКорисні поради

Аудіотека

Основні показники діяльності